fbpx

PPC

10 rozšírení Google Chrome, ktoré pomáhajú nášmu PPC tímu

4. decembra 2019

Pri práci využívame mnoho rôznych nástrojov, ktoré nám pomáhajú pri zefektívnení celého procesu. A nielen to, ušetria nám aj čas. Naši PPC špecialisti využívajú, okrem iného, aj týchto 10 rozšírení Google Chrome, ktoré vám dnes predstavíme a vysvetlíme, na čo slúžia a ako im pomáhajú. 

UTM.io

Rozšírenie ponúka jednoduchú a rýchlu tvorbu UTM parametrov do odkazov s možnosťou aj jej skracovania. Stačí si kliknúť na ikonku rozšírenia na stránke, ktorú chcete zdieľať a doplniť jednotlivé parametre. Aj vďaka tomu budete vidieť v Google Analytics lepšie informácie o zdrojoch vašej návštevnosti. 

WASP.inspector 

WASP poskytuje vizuálne znázornenie značiek spustených na vašom webe a vzájomný vzťah medzi nimi. Vďaka nemu je možné získať podrobný technický prehľad o tom, čo sa deje „za oponou“ a zobrazuje stromovú štruktúru všetkých requestov, ktoré sa na webe dejú. Triedi sa to podľa domén. Vďaka nemu rýchlo zistíte, či sa na stránke nachádzajú meracie kódy, napríklad pre Hotjar, DoubleClick a pod., na ktoré nie sú samostatné rozšírenia.

Google Analytics Debugger

Cez toto rozšírenie je možné debugovať Google Analytics. Do konzoly vám vypíše všetky eventy, dimenzie, tracking kódy a pod.

Google Tag Assistant 

Aplikácia pomáha pri riešení problémov s inštaláciou rôznych Google značiek. Tento asistent vám povie, ktoré všetky značky od Google sú na stránke a v prípade potreby nahlási ich chyby a navrhne, ako tieto chyby opraviť. Skontroluje sa týmto väčšina služieb od Googlu.

Facebook Pixel Helper

Nástroj sa používa na riešenie problémov a overenie implementácie facebookového Pixelu. Môžete tu vidieť v reálnom čase všetky eventy, ktoré sa spúšťajú.

Da Vinci Tools

Vďaka tomuto rozšíreniu získate užitočné vylepšenia pre Google Analytics, Google Tag Manager, Google Ads a Data Studio. Prostredníctvom neho je možné napríklad zapnúť a vypnúť všetky zabudované GTM naraz. Využíva sa aj na stornovanie objednávok, jednoduchší prehľad v Google Ads a Google Analytics. Na základe farebného porovnania viete rýchlejšie vyhodnocovať výkon kampaní v porovnaní s ostatnými.

Wappalyzer

Rozšírenie zisťuje, na akých technológiách je web postavený – môžete vďaka nemu zistiť CMSko, použité knižnice/pluginy, meracie kódy či typ databázy.

Tag Manager Injector

Pomocou tohto rozšírenia dokážete vložiť GTMko (merací kód) na stránku, ktorá ho neobsahuje aby ste mohli overiť a otestovať meranie značiek.

ColorZilla

ColorZilla zobrazí celú paletu farieb, ktoré sa na stránke používajú. Colorpicker funguje tak, že si zvolíte farbu, ktorú chcete a následne vám ukáže kód tejto farby. Vygeneruje vám to aj prechod medzi dvomi farbami. Slúži aj na personalizovanie CTA buttonov v responzívnych banneroch.

 

Pokiaľ ste zvažovali, že niektoré z týchto rozšírení Google Chrome začnete používať, smelo do toho. Našim PPC špecialistom značne uľahčujú prácu a čo je rovnako dôležité,  šetria ich čas, a tak môžu efektívne pracovať na našich projektoch.

Na to desiate rozšírenie nám dajte tip vy. Podeľte sa s nami v komentároch, ktorý nástroj radi využívate a v tomto článku chýba.

 

Jakub Gombar
Jakub Gombar - Online Campaigns Manager & Co-Founder

K online marketingu som sa dostal vďaka vlastnému internetovému projektu v roku 2011. V poslednej dobe sa špecializujem hlavne na výkonnostný online marketing - teda platenú reklamu vo vyhľadávaní na sociálnych sieťach a propagáciu prostredníctvom bannerov na rôznych webových stránkach. Veľmi rád sa venujem vzdelávaniu nových zamestnancov resp. stážistov, pričom svoje skúsenosti pravidelne prezentujem aj na odborných školeniach a worskhopoch.