PPC

10 rozšírení Google Chrome, ktoré pomáhajú nášmu PPC tímu

4. decembra 2019

Pri práci využívame mnoho rôznych nástrojov, ktoré nám pomáhajú pri zefektívnení celého procesu. A nielen to, ušetria nám aj čas. Naši PPC špecialisti využívajú, okrem iného, aj týchto 10 rozšírení Google Chrome, ktoré vám dnes predstavíme a vysvetlíme, na čo slúžia a ako im pomáhajú. 

UTM.io

Rozšírenie ponúka jednoduchú a rýchlu tvorbu UTM parametrov do odkazov s možnosťou aj jej skracovania. Stačí si kliknúť na ikonku rozšírenia na stránke, ktorú chcete zdieľať a doplniť jednotlivé parametre. Aj vďaka tomu budete vidieť v Google Analytics lepšie informácie o zdrojoch vašej návštevnosti. 

WASP.inspector 

WASP poskytuje vizuálne znázornenie značiek spustených na vašom webe a vzájomný vzťah medzi nimi. Vďaka nemu je možné získať podrobný technický prehľad o tom, čo sa deje „za oponou“ a zobrazuje stromovú štruktúru všetkých requestov, ktoré sa na webe dejú. Triedi sa to podľa domén. Vďaka nemu rýchlo zistíte, či sa na stránke nachádzajú meracie kódy, napríklad pre Hotjar, DoubleClick a pod., na ktoré nie sú samostatné rozšírenia.

Google Analytics Debugger

Cez toto rozšírenie je možné debugovať Google Analytics. Do konzoly vám vypíše všetky eventy, dimenzie, tracking kódy a pod.

Google Tag Assistant 

Aplikácia pomáha pri riešení problémov s inštaláciou rôznych Google značiek. Tento asistent vám povie, ktoré všetky značky od Google sú na stránke a v prípade potreby nahlási ich chyby a navrhne, ako tieto chyby opraviť. Skontroluje sa týmto väčšina služieb od Googlu.

Facebook Pixel Helper

Nástroj sa používa na riešenie problémov a overenie implementácie facebookového Pixelu. Môžete tu vidieť v reálnom čase všetky eventy, ktoré sa spúšťajú.

Da Vinci Tools

Vďaka tomuto rozšíreniu získate užitočné vylepšenia pre Google Analytics, Google Tag Manager, Google Ads a Data Studio. Prostredníctvom neho je možné napríklad zapnúť a vypnúť všetky zabudované GTM naraz. Využíva sa aj na stornovanie objednávok, jednoduchší prehľad v Google Ads a Google Analytics. Na základe farebného porovnania viete rýchlejšie vyhodnocovať výkon kampaní v porovnaní s ostatnými.

Wappalyzer

Rozšírenie zisťuje, na akých technológiách je web postavený – môžete vďaka nemu zistiť CMSko, použité knižnice/pluginy, meracie kódy či typ databázy.

dataLayer Checker

Rozšírenie umožňuje rýchlo skontrolovať a poprípade opraviť problémy v dataLayeri a jeho implementácií bez otvorenia konzoly. Na rozdiel od dataSlayer alebo dataLayer inspector umožňuje tento plugin skontrolovať dátovú vrstvu bez toho, aby ste museli používať konzolu prehliadača. 

Tag Manager Injector

Pomocou tohto rozšírenia dokážete vložiť GTMko (merací kód), ktorý ho neobsahuje aby ste mohli overiť a otestovať meranie značiek.

ColorZilla

ColorZilla zobrazí celú paletu farieb, ktoré sa na stránke používajú. Colorpicker funguje tak, že si zvolíte farbu, ktoré chcete a následne vám ukáže kód tejto farby. Vygeneruje vám to aj prechod medzi dvomi farbami. Slúži aj na personalizovanie CTA buttonov v responzívnych banneroch.

 

Pokiaľ ste zvažovali, že niektoré z týchto rozšírení Google Chrome začnete používať, smelo do toho. Našim PPC špecialistom značne uľahčujú prácu a čo je rovnako dôležité,  šetria ich čas, a tak môžu efektívne pracovať na našich projektoch.

 

Natália Gaberová
Natália Gaberová - Content Specialist

Štúdium žurnalistiky dalo mojej zvedavej duši pohľad nielen na prácu v médiách, ale aj v online marketingu. No a keďže som si vyskúšala prácu tam aj tam a zaujímalo ma oboje rovnako, čo bolo ideálnejšie, ako to celé skĺbiť. A tak som tu. V Invelity. Medzi digitálnymi lovcami, kde dávam dušu ich práci.