WordPress

5 výhod WordPress

20. februára 2020

WordPress suverénne vedie ako najrozšírenejšia platforma na tvorbu webových stránok alebo e-shopov. Celkovo je momentálne WordPress použitý na viac ako 35,7 % všetkých webových stránok na svete, vďaka čomu sa stále posúva dopredu. Poďme sa pozrieť na pár výhod, ktoré vám môžu uľahčiť rozhodovanie, či WordPress použiť alebo nie. 

1. Pluginy

Pre WordPress a jeho e-shopové rozšírenie WooCommerce je nespočetné množstvo pluginov, ktoré vám uľahčia prácu. Máme dostupné Free verzie pluginov, teda tie, ktoré sú zadarmo, alebo Premium verzie, ktoré sú už platené. Častým javom je, že vo Free verzii je základná funkcionalita, s ktorou vie väčšina webov fungovať, no ak chcete rozšírené nastavenie alebo funkcie, bude si treba priplatiť. Pri výbere pluginov buďte ale obozretný a ak je to možné, skonzultujte jeho použitie s programátorom. Priveľké množstvo pluginov by vám mohlo nepríjemne spomaliť stránku.

wp pluginy invelity

2. Komunita – podpora 

Vďaka tomu, že WordPress je tak rozšírený, má obrovskú komunitu ľudí, ktorí vám vedia pomôcť s problémom. Či už to budú samotní programátori, alebo aj obyčajní užívatelia, ktorí vám poradia, kde kliknúť, alebo aký plugin využiť/nevyužiť. 

3. Bezpečnosť

Pri WordPresse je bezpečnosť často konzultovaná téma. Tradovalo sa z histórie, že WordPress je slabo zabezpečený a neodporúča sa ho používať, daj si to radšej celé naprogramovať na mieru. Vždy treba myslieť na to, že každé riešenie na mieru bude tak dobre zabezpečené, ako ho zabezpečil programátor, ktorý ho vyvíjal. Pri WordPresse sa bezpečnosti venujú stovky až tisícky ľudí. Nedá sa vyvrátiť, že by sa ho hackeri nesnažili napádať, ale samotný WordPress im celkom dobre odoláva a aj v prípade menšej diery ich pružne odstránia. Častým problémom pri WordPress weboch je práve zlý hosting, alebo neoverené, poprípade kradnuté pluginy. 

4. Rýchly štart

Potrebujete si váš nápad vyskúšať? S WordPressom si viete svoj prvý web alebo e-shop vyklikať doslova za chvíľu. Pustíte ho do sveta a ak bude fungovať, dáte si naprogramovať vlastnú WordPress tému na mieru, kde bez problémov prenesiete dáta z vášho prvého webu. Tým pádom neprídete o leady alebo objednávky, ktoré ste nazbierali na starom webe. 

Rychly start elementor.com

5. Vysoká rozšíriteľnosť vlastnou funkcionalitou

Jadro WordPressu poskytuje veľké možnosti na ďalšie rozširovanie, či už sa rozhodnete o rozširovanie pomocou pluginov alebo vlastnej funkcionality. Medzi naše obľúbené pluginy pre editáciu vlastných funkcionalít patrí napríklad ACF. Má obrovské možnosti na editáciu vašich dát, ktoré chcete spravovať. 

Michal Greguš
Michal Greguš - Art director & Founder

Začínal som v oblasti digitálneho marketingu už v roku 2007. Po štúdiách Design & Digital Arts na Napier University v Edinburghu som si v agentúrach alebo ako freelancer prešiel viacerými pozíciami. Od art directora, UX designera, project managera, teamleadra som sa dostal až po CEO. Medzi moje projekty sa radia značky ako VUB, O2, Slovenská Sporiteľna, Volskwagen, Raiffeisen Bank, Hypoteční Banka, Soitron alebo aj GLS.