PPC

Ako nazdieľať FB Business Manager svojej agentúre

4. júla 2023

Čo je to vlastne Business Manager, prečo je dôležitý a ako sa vytvára, sme si už vysvetlili. Môžete sa k tomu opäť vrátiť a prečítať si to v našom návode “Ako vytvoriť Facebook Business Manager”. Ale čo ak už máte vytvorený Business Manager a chcete spolupracovať s agentúrou a nazdieľať jej vaše dáta? Určite odporúčame ísť cestou Partnerstva v rámci Business Managera. A v tomto krátkom článku si krok po kroku ukážeme ako na to. 🙂

Krok 1: Prihláste sa do Business Managera

Otvorte stránku https://business.facebook.com/ a prihláste sa. Pravdepodobne vás Facebook presmeruje do nového rozhrania Meta Business Suite. Tu stačí kliknúť na Help (Pomoc) a zvoliť “Go to Business Manager” (Prejsť do Business Manager).

Krok 2: Dostať sa v rámci Business Managera do Firemných nastavení

Ak ste na domovskej stránke svojho Business Managera existujú dva spôsoby ako sa môžete dostať do firemných nastavení:

  1. Kliknutím na 3 paličky vľavo hore sa vám otvorí lišta kde vyberiete Business settings (Firemné nastavenia).
  2. Druhou možnosťou je kliknúť v ľavom dolnom rohu na ikonku ozubeného kolieska.

Krok 3: V rámci Firemných nastavení ísť do sekcie Partneri

Sem sa dostanete jednoducho opäť cez ľavé menu, kde kliknete v sekcii Users (Používatelia) na možnosť Partners (Partneri).

Krok 4: Nazdieľať prístup svojej agentúre/partnerovi

Keď sa dostanete do sekcie Partners, tak je potrebné kliknúť na ikonku Add (pridať) v sekcii zdieľať prístupy s partnerom – Partner to share assets with.

Po kliknutí na Add (Pridať) sa otvorí okno, kde je potrebné vložiť ID Business Managera vášho partnera/agentúry (Invelity ID: 1614300955560134) a kliknúť na Next (Ďalej).

Krok 5: Vybrať, čo všetko chcete zdieľať s partnerom/agentúrou

V tomto kroku vyberáme všetko, čo chceme s agentúrou zdieľať v rámci nášho partnerstva: stránku, reklamný účet, pixel, katalóg… a udeľujeme príslušné práva a dáme Save changes (Uložiť zmeny).

Najlepšie je dať agentúre Full Control v rámci všetkých úrovní, vtedy agentúra môže v rámci reklamného účtu aj nahliadnuť do sekcie Financie a pri problémoch vie lepšie reagovať a pomôcť, keď má najvyššie práva. Ale samozrejme ak nechcete, aby mala agentúra možnosť dostať sa do tejto sekcie, dávame jej len všetky štandardné práva Partial Access.

Po týchto príslušných krokoch už agentúra bude v rámci svojho Business manažéra vidieť všetky prístupy, ktoré ste im nazdieľali a môže s nimi pracovať.

Bolo to jednoduché však? 🙂 Ak by ste sa v niektorom kroku zasekli, alebo potrebovali inú pomoc, pokojne sa nám ozvite, radi pomôžeme. 🙂

Ivana Nosalova
Ivana Nosalova - PPC Specialist

K online marketingu som sa dostala prostredníctvom stáže v Invelity, kde ma táto problematika začala naozaj baviť a zaujímať. A preto som bola rada, že som po stáži mohla aj naďalej ostať, vzdelávať sa a pracovať na ďalších projektoch. Najviac ma baví vytváranie, nastavovanie kampaní a reklám na Facebooku, Google, kde rada skúšam rôzne možnosti cielenia, prácu s rôznymi publikami a následnú optimalizáciu kampane s cieľom dosahovať čo najlepšie výsledky.