PPC

Ako nazdieľať FB Business Manager svojej agentúre

19. februára 2021

Čo je to vlastne Business Manager, prečo je dôležitý a ako sa vytvára, sme si už vysvetlili. Môžete sa k tomu opäť vrátiť a prečítať si to v našom návode “Ako vytvoriť Facebook Business Manager”. Ale čo ak už máte vytvorený Business Manager a chcete spolupracovať s agentúrou a nazdieľať jej vaše dáta? Určite odporúčame ísť cestou Partnerstva v rámci Business Managera. A v tomto krátkom článku si krok po kroku ukážeme ako na to. 🙂

Krok 1: Dostať sa v rámci Business Managera do Firemných nastavení

Ak ste na domovskej stránke svojho Business Managera v ľavom menu je potrebné sa dostať do Firemné nastavenia.

 

Alebo je možné aj cez znak 9 bodiek dostať sa do tejto sekcie.

Krok 2: V rámci Firemných nastavení ísť do sekcie Partneri

Sem sa dostanete jednoducho opäť cez ľavé menu, kde kliknete v sekcii Používatelia na možnosť Partneri.

 

Krok 3: Nazdieľať prístup svojej agentúre/partnerovi

Keď sa dostanete do sekcie Partners, tak je potrebné kliknúť na možnosť zdieľať prístupy s partnerom – Partner to share assets with.

 

Po kliknutí na Pridať sa otvorí okno, kde je potrebné vložiť ID Business Managera vášho partnera/agentúry (Invelity ID: 1614300955560134) a kliknúť na Ďalej.

 

Krok 4: Vybrať, čo všetko chcete zdieľať s partnerom/agentúrou

V tomto kroku vyberáme všetko, čo chceme s agentúrou zdieľať v rámci nášho partnerstva: stránku, reklamný účet, pixel, katalóg… a udeľujeme príslušné práva a dáme Uložiť zmeny.

Najlepšie je dať agentúre právo Admin v rámci všetkých úrovní, vtedy agentúra môže v rámci reklamného účtu aj nahliadnuť do sekcie Financie a pri problémoch vie lepšie reagovať a pomôcť, keď má najvyššie práva. Ale samozrejme ak nechcete, aby mala agentúra možnosť dostať sa do tejto sekcie, dávame jej len všetky štandardné práva Standard Access.

Po týchto príslušných krokoch už agentúra bude v rámci svojho Business manažéra vidieť všetky prístupy, ktoré ste im nazdieľali a môže s nimi pracovať. Bolo to jednoduché však? 🙂 Ak by ste sa v niektorom kroku zasekli, alebo potrebovali inú pomoc, pokojne sa nám ozvite, radi pomôžeme. 🙂

Ivana Nosalova
Ivana Nosalova - PPC Specialist

K online marketingu som sa dostala prostredníctvom stáže v Invelity, kde ma táto problematika začala naozaj baviť a zaujímať. A preto som bola rada, že som po stáži mohla aj naďalej ostať, vzdelávať sa a pracovať na ďalších projektoch. Najviac ma baví vytváranie, nastavovanie kampaní a reklám na Facebooku, Google, kde rada skúšam rôzne možnosti cielenia, prácu s rôznymi publikami a následnú optimalizáciu kampane s cieľom dosahovať čo najlepšie výsledky.