PPC

Ako povoliť agentúre prístup do vašej Facebook stránky?

16. októbra 2018

Ak ste sa rozhodli prenechať komunikáciu, tvorbu obsahu alebo správu a nastavenie reklám na Facebooku marketingovej agentúre, tak na začiatku je potrebné udeliť agentúre prístup do vašej firemnej stránky. V tomto článku vám ukážeme návod a jednotlivé kroky, kde nájsť žiadosť agentúry o prístup do vašej firemnej stránky na Facebooku a ako ju odsúhlasiť. Tak poďme na to. 🙂

1. krok

Ešte predtým ako schválite žiadosť je potrebné agentúre poslať názov alebo URL vašej stránky, aby vám mohla túto žiadosť odoslať. 

2. krok

Na vašej Facebook stránke v pravom hornom rohu kliknite na Nastavenia.

2. krok - FB page

3. krok

V tejto karte nájdete na pravej strane menu, v ktorom vyberte položku Roly stránky.  Tu budete vidieť pod výpisom všetkých ľudí, ktorí majú prístup a môžu pracovať s vašou stránkou na Facebooku. Rovnako tú vidíte aj žiadosť od agentúry, ktorú je potrebné potvrdiť tlačidlom Odpovedať na žiadosť.

4. krok

Následne sa vám otvorí okno, kde je potrebné udeliť prístup agentúre kliknutím na možnosť s odfajknutým oknom, a tým potvrdiť, že spolupracujete s uvedenou agentúrou.

4. krok - FB page

5. krok

Ďalej je potrebné ešte raz kliknutím na tlačidlo Schváliť žiadosť potvrdiť prístup danej agentúre.

5. krok - FB page

6. krok

V poslednom kroku vás Facebook pre overenie všetkých týchto zmien požiada o zadanie vášho hesla od konta, pod ktorým ste práve prihlásený.

6. krok - FB page

Keď vykonáte všetky tieto uvedené kroky a znovu kliknete v Nastaveniach na položku Roly stránky, tak by ste mali vidieť agentúru vo výpise. Následne na to už agentúra môže udeľovať svojmu tímu roly a aktívne pracovať s vašou stránkou, prípadne vytvárať reklamy.

Ivana Nosalova
Ivana Nosalova - PPC Specialist

K online marketingu som sa dostala prostredníctvom stáže v Invelity, kde ma táto problematika začala naozaj baviť a zaujímať. A preto som bola rada, že som po stáži mohla aj naďalej ostať, vzdelávať sa a pracovať na ďalších projektoch. Najviac ma baví vytváranie, nastavovanie kampaní a reklám na Facebooku, Google, kde rada skúšam rôzne možnosti cielenia, prácu s rôznymi publikami a následnú optimalizáciu kampane s cieľom dosahovať čo najlepšie výsledky.