PPC

Ako povoliť agentúre prístup do vášho Facebook reklamného účtu

26. októbra 2018

Okrem schválenia prístupu do firemnej Facebook stránky je potrebné ešte agentúre pre správne fungovanie reklamných funkcionalít potvrdiť prístup do vášho Facebook reklamného účtu. Ukážeme si v pár krokoch, ako to jednoducho zrealizovať.

Sú dve možnosti. Prvá možnosť, ak nemáte vytvorený ešte Business Manager, tak to bude v tom prípade prvý krok, ktorý budete musieť spraviť. Čo je to vlastne Business Manager, prečo je dôležitý a ako sa vytvára, sme si už vysvetlili. Môžete sa k tomu opäť vrátiť a prečítať si to v našom návode “Ako vytvoriť Facebook Business Manager”. 

Druhá možnosť, ak už máte vytvorený Business Manager a chcete spolupracovať s agentúrou a nazdieľať jej prístupy do vášho reklamného účtu? Určite odporúčame ísť cestou Partnerstva vrámci Business Managera. 

1. Dostať sa vrámci Business Managera do Firemných nastavení

Ak ste na domovskej stránke svojho Business Managera v ľavom menu je potrebné sa dostať do Firemné nastavenia.

Alebo je možné aj cez znak 9 bodiek dostať sa do tejto sekcie.

2. Vrámci Firemných nastavení ísť do sekcie Partneri

Sem sa dostanete jednoducho opäť cez ľavé menu, kde kliknete v sekcii Používatelia na možnosť Partneri.

3. Nazdieľať prístup svojej agentúre/partnerovi

Keď sa dostanete do sekcie Partners, tak je potrebné kliknúť na možnosť zdieľať prístupy s partnerom – Partner to share assets with.

Po kliknutí na Pridať sa otvorí okno, kde je potrebné vložiť ID Business Managera vášho partnera/agentúry (Invelity ID: 1614300955560134) a kliknúť na Ďalej.

4. Nazdieľať agentúre váš reklamný účet

V tomto kroku vyberáme Asset – Reklamný účet, ktorú chcete zdieľať s agentúrou a je potrebné jej udeliť príslušné práva a dáť Uložiť zmeny.

Najlepšie je dať agentúre najvyššie práva, a to Admin, vtedy agentúra môže v rámci reklamného účtu aj nahliadnuť do sekcie Financie a pri problémoch vie lepšie reagovať a pomôcť, keď má najvyššie práva. 

Ale samozrejme ak nechcete, aby mala agentúra možnosť dostať sa do sekcie Financie, postačia jej len všetky štandardné práva Standard Access.

Po týchto príslušných krokoch už agentúra bude vrámci svojho Business manažéra vidieť váš reklamný účet a môže s ním pracovať. Bolo to jednoduché však? 🙂 Ak by ste sa v niektorom kroku zasekli, alebo potrebovali inú pomoc, pokojne sa nám ozvite, radi pomôžeme. 🙂

Ivana Nosalova
Ivana Nosalova - PPC Specialist

K online marketingu som sa dostala prostredníctvom stáže v Invelity, kde ma táto problematika začala naozaj baviť a zaujímať. A preto som bola rada, že som po stáži mohla aj naďalej ostať, vzdelávať sa a pracovať na ďalších projektoch. Najviac ma baví vytváranie, nastavovanie kampaní a reklám na Facebooku, Google, kde rada skúšam rôzne možnosti cielenia, prácu s rôznymi publikami a následnú optimalizáciu kampane s cieľom dosahovať čo najlepšie výsledky.