Návody

Ako pridať firmu na Google Maps?

27. februára 2020

S Google Maps sme sa stretli všetci. Je to skvelý každodenný pomocník uľahčujúci nám cestovanie. No viete, ako Mapy využiť pre svoje podnikanie?

Pokiaľ rozbiehate firmu, no ale aj ak ste firma, ktorá na trhu pôsobí už nejaký ten rok, odporúčame vám vytvoriť bezplatný firemný profil cez Google My Business, vďaka ktorému si prilákate nových zákazníkov. Profil sa totiž zobrazí nielen vo vyhľadávaní Google, ale aj v Mapách, no a to vám môže pomôcť zvýšiť návštevnosť svojho webu. A čo je na tom všetkom najlepšie? Táto služba ponúka rôzne zaujímavé bezplatné funkcie.

Ak ste v brehoch registrácií či inštalácií len malou rybkou, pripravili sme pre vás podrobný návod, vďaka ktorému to zvládnete ľavou zadnou.🙂

1. krok

Otvorte si stránku Google My Business a kliknite na ikonku “spravovať”. Napíšte názov svojej firmy a kliknite na “Vytvoriť firmu s týmto názvom”.

2. krok

Sem napíšte názov vašej firmy tak, ako chcete aby sa zobrazovala na Googli (s diakritikou, malé/veľké písmená…) a kliknite na tlačítko “Ďalej”.

3. krok

V ďalšom kroku vyberáte kategóriu, do ktorej sa vaša firma zaraďuje.

4. krok

Ďalej sa vás Google pýta, či chcete pridať miesto, ktoré môžu zákazníci navštíviť. Pokiaľ sa teda chcete zobrazovať v Google mapách treba odškrtnúť “Áno”.

5. krok

Následne si vyplníte adresu, kde vaša firma sídli.

6. krok

Pokiaľ chcete pridať aj ďalšie miesta, v ktorých pôsobíte zvoľte “Áno” a potom si vyberte mestá, ktoré chcete.

7. krok

Tu si vypíšete vaše kontaktné údaje, ktoré sa budú zákazníkom zobrazovať (tel. číslo a web. stránku).

8. krok

Ďalej sa vám zobrazí otázka, či chcete získavať novinky a odporúčania pre svoju firmu na Googli. Tu je na vás, ktorú možnosť si zvolíte.

9. krok

Pokiaľ máte všetko správne vyplnené, stlačte ikonku “dokončiť”.

10. krok

Po dokončení je dôležité vašu firmu overiť, aby sa mohla zákazníkom zobrazovať vo vyhľadávaní a mapách. Pri väčšine firiem sa využíva overenie poštou, niektoré môžu využiť aj overenie e-mailom, telefonicky či cez Search Console. Pri overovaní poštou vám príde list s 5-miestnym overovacím kódom, väčšinou do 14 dní.

11. krok

Kým čakáte na overovací kód, môžete si v profile pridať otvárací čas, popis alebo logo. POZOR! Neupravujte však názov firmy, adresu, kategóriu alebo nežiadajte o nový kód, pokiaľ neuplynulo 14 dní od odoslania predošlého kódu.

12. krok

Keď vám bude doručený overovací kód, v profile kliknite na ikonku “Overiť” a následne zadajte 5-miestny kód.

13. krok

HOTOVO! Vaša firma by sa mala úspešne zobrazovať na Google mapách aj vo vyhľadávaní. 🙂

Jakub Gombar
Jakub Gombar - Online Campaigns Manager & Co-Founder

K online marketingu som sa dostal vďaka vlastnému internetovému projektu v roku 2011. V poslednej dobe sa špecializujem hlavne na výkonnostný online marketing - teda platenú reklamu vo vyhľadávaní na sociálnych sieťach a propagáciu prostredníctvom bannerov na rôznych webových stránkach. Veľmi rád sa venujem vzdelávaniu nových zamestnancov resp. stážistov, pričom svoje skúsenosti pravidelne prezentujem aj na odborných školeniach a worskhopoch.