Návody

Ako pridať kreditku do Facebook Ads?

30. apríla 2023

Aby bol váš reklamný účet funkčný, je potrebné, okrem iného, nastaviť spôsob platby. Pri tomto nastavovaní musíte byť správcom reklamného účtu a mať prístup k spravovaniu nastavení. V ďalšom z našich pravidelných návodov si tentokrát ukážeme, ako nastaviť spôsob platby a pridať kreditku do vášho Facebook reklamného účtu.

1. Dostať sa vrámci Business Managera do Fakturácie

Ak ste na domovskej stránke svojho Business Managera v ľavo cez znak 9 bodiek je potrebné sa dostať do Fakturácie.

2. Dostať sa do Nastavení platieb

Zobrazí sa vám stránka s platobnou aktivitou. Tu neskôr budete vidieť a môcť stiahnuť faktúry a vidieť status platieb. My sa potrebujeme dostať do Nastavení platieb.

3. Pridať platobnú metódu

Zobrazia sa vám nastavenia platieb, kde už len kliknite na pridať spôsob platby.

4. Pridať údaje z platobnej karty

Zobrazí sa vám prvé okno kde potvrdíte „Lokalitu a Menu“. V ďalšom okne, v ktorom si vyberiete spôsob platby, v našom prípade debetná alebo kreditná karta, kliknete na „Ďalej„, vyplníte informácie o kreditnej karte a kliknete na „Uložiť„.

1.okno

2. okno

3. okno

Po potvrdení údajov z karty bude treba potvrdiť pridanie karty cez vašu mobilnú aplikáciu banky a verfikovať ju.

5. Kontrola

Po vyplnení údajov podľa pokynov, uvidíte pridanú kreditku v prehľade platobných nastavení. Viete si ju nastaviť ako primárnu (hlavnú), čo znamená, že pre váš účet to bude predvolený spôsob platby a automaticky sa vám všetko naúčtuje na zvolenú primárnu platobnú kartu. Môžete si pridať aj viac platobných kariet, prípadne aj iných spôsobov platby ako PayPal či online banking. V prípade, že sa vyskytne nejaký problém s primárnym spôsobom platby, Facebook vám môže minutú sumu naúčtovať na ktorýkoľvek z týchto náhradných spôsobov platby.

6. Úprava údajov platobnej karty

V prípade, že kreditku už máte v účte pridanú a chcete ju len upraviť, respektíve aktualizovať, stačí keď kliknete na tlačítko „upraviť“ a v okne, ktoré sa vám zobrazí vyplníte aktuálne údaje.

7. Vymazanie platobnej metódy

Ak potrebujete kreditku, ktorú už máte pridanú v účte zmeniť za inú, môžete ju odstrániť. Pokiaľ je ale táto platobná karta nastavená ako primárny spôsob platby, nebude sa dať odstrániť, kým nepridáte novú kreditku/spôsob platby.

Tak a máte to. Vďaka týmto krokom pridáte do svojho reklamného účtu na Facebooku kreditnú kartu rýchlo a bezproblémovo. Nezabudnite si na našom blogu prezrieť aj ďalšie užitočné návody.

Jakub Gombar
Jakub Gombar - Online Campaigns Manager & Co-Founder

K online marketingu som sa dostal vďaka vlastnému internetovému projektu v roku 2011. V poslednej dobe sa špecializujem hlavne na výkonnostný online marketing - teda platenú reklamu vo vyhľadávaní na sociálnych sieťach a propagáciu prostredníctvom bannerov na rôznych webových stránkach. Veľmi rád sa venujem vzdelávaniu nových zamestnancov resp. stážistov, pričom svoje skúsenosti pravidelne prezentujem aj na odborných školeniach a worskhopoch.