fbpx

PPC

Ako pridať kreditku do Google Ads

15. januára 2020

Tak a sme tu s ďalším zo série našich pravidelných návodov. Častokrát sme sa stretli s tým, že si klient sám nevedel nastaviť platobnú metódu a pridať kreditku do svojho účtu na Google Ads. Preto sme sa rozhodli spraviť opäť jednoduchý návod, ktorý vám ukáže, ako nato.

Prikladám v súvislosti s týmto návodom aj ďalší návod z našej série, ktorý vám môže zase pomôcť pri udeľovaní prístupu agentúre.

Tak ale späť k návodu, ako pridať kreditku do Google Ads. 🙂

1. krok

Potvrdiť vaše platobné údaje – krajina fakturácie, časové pásmo, prípadne vložiť uvádzací promo kód. Tieto prvotné údaje je potrebné vyplniť správne, lebo neskôr sa už nedajú zmeniť.

Promo kódy sú niekedy poslielané od Googlu na mail po vytvorení Google Analytics účtu alebo Google My Business účtu. V prípade ak ho máte je potrebné ho vložiť práve v tejto sekcii. Takisto odporúčame zaškrtnúť chekbox na odosielanie odporúčaní a tipov na zlepšenie výkonnosti kampaní.

 2. krok

Vyplniť informácie o vás ako o zákazníkovi Googlu. Ide o typ účtu, meno a adresu podnikania a primárny kontakt, kde vám budú zasielané FA a Google bude s touto osobou komunikovať v prípade akýchkoľvek otázok týkajúcich sa platieb.

3. krok

Je potrebné vyplniť spôsob platby, či chcete platiť za Google kredit manuálne alebo automaticky.

Pri manuálnych platbách si jednoducho nabijete kredit v určitej výške a následne sa z toho platia náklady na kampane, ale keď sa kredit minie, tak sa kampane pozastavia a až po opätovnom nabití kreditu sa opäť spustia.

Pri automatických platbách platíte po nahromadení nákladov, a to formou automatického strhávania  prostriedkov z vami zadanej platobnej karty.

4. krok

V poslednom kroku pred odoslaním si ešte musíme vybrať, či budeme platiť inkasom cez zadanie bankového účtu, alebo jednoducho pridáme kreditnú alebo debetnú kartu.

Ešte aby sa nezabudlo a bolo možné tieto údaje odoslať a uložiť je potrebné zaškrtnúť checkbox a súhlasiť so zmluvými podmienkami služby Google Ads.

Pre potvrdenie všetkých týchto krokov na záver klikneme na tlačidlo odoslať.

 

Týmito pár jednoduchými krokmi vložíte kreditku do svojho účtu Google Ads bez problémov.

Ivana Nosalova
Ivana Nosalova - PPC Specialist

K online marketingu som sa dostala prostredníctvom stáže v Invelity, kde ma táto problematika začala naozaj baviť a zaujímať. A preto som bola rada, že som po stáži mohla aj naďalej ostať, vzdelávať sa a pracovať na ďalších projektoch. Najviac ma baví vytváranie, nastavovanie kampaní a reklám na Facebooku, Google, kde rada skúšam rôzne možnosti cielenia, prácu s rôznymi publikami a následnú optimalizáciu kampane s cieľom dosahovať čo najlepšie výsledky.