PPC

Ako pridať užívateľa do Google Search Console

22. apríla 2022

Potrebujte pridať do Google Search Console nového užívateľa či agentúru? Dá sa to v pár jednoduchých krokoch. Návod na overerenie webu v Google Search Console nájdete tiež na našom blogu.

  1. Prihláste sa do služby Google Search Console na https://search.google.com/
  2. Vyberte si web/vlastníctvo, do ktorécho chcete užívateľa či agentúru pridať.
  3. Zoscrollujte sa v pravom vertikálnom menu nižšie k možnosti „Nastavenia“/“Settings“.
  4. Vyberte možnosť „Používatelia a povolenia“/“Users and permitions“.
  5. Následne kliknite na modré tlačidlo „Pridať používateľa“/“Add user“.
  6. V tomto kroku zadáte email užívateľa, ktorého chcete pridat a úroveň prístupu. Pridať viete len email s Google účtom. Ak pod daným emailom nie je vytvorený Google účet, tak užívateľa vám pridať nepôjde. Viac o úrovniach prístupov nájdete TU.

Následne daný užívateľ bude môcť pristupovať k dátam o organickej návštevnosti Google vášho webu. V prípade overeného vlastnícka (zoznam takých properties nájdete TU) môže užívateľ takýto Search Console účet prepojiť s Google Analytics 4 (návod na prepojenie). Takisto je možné Google Search Console prepojiť aj s Google Ads (návod na prepojenie) a analyzovať, kedy sa vaše organické výsledky zobrazujú zároveň s tými platenými.

Jakub Gombar
Jakub Gombar - Online Campaigns Manager & Co-Founder

K online marketingu som sa dostal vďaka vlastnému internetovému projektu v roku 2011. V poslednej dobe sa špecializujem hlavne na výkonnostný online marketing - teda platenú reklamu vo vyhľadávaní na sociálnych sieťach a propagáciu prostredníctvom bannerov na rôznych webových stránkach. Veľmi rád sa venujem vzdelávaniu nových zamestnancov resp. stážistov, pričom svoje skúsenosti pravidelne prezentujem aj na odborných školeniach a worskhopoch.