Všeobecné

Ako stiahnuť faktúru z Facebooku alebo Google Ads

7. augusta 2023

V digitálnom období, v ktorom žijeme, sú online reklamné platformy neoddeliteľnou súčasťou stratégií marketingových kampaní. Google Ads a Facebook patria medzi najpopulárnejšie kanály, ktoré poskytujú ohromné možnosti cieľového zobrazenia reklám a zasahovania potenciálnych zákazníkov. Ak ste majiteľom reklamného účtu, či už na Google Ads alebo Meta Ads (Facebooku), je dôležité, aby ste mali prístup k faktúram. V tomto článku si ukážeme, kde ich jednoducho a rýchlo stiahnete.

Facebook faktúry

Najprv je dôležité, dostať sa do časti Billing (Fakturácia), ktorú nájdete po ľavej strane. Môže sa stať, že rozhranie Meta Ads bude u vás trochu iné. Je to kvôli neustálym zmenám, ktoré Facebook zavádza a ku používateľom sa dostávajú postupne.

Prekliknúť sa tam môžete aj po stlačení troch horizontálnych čiar, ktoré znázorňujú celú ponuku. Tam opäť nájdete Billing.

Následne sa dostanete do rozhrania Payment Activity (Platobná aktivita), kde vidíte všetky svoje faktúry za zvolené obdobie. Vo vyznačenom dátumovníku si viete zmeniť obdobie, za ktoré si želáte faktúry vidieť a po kliknutí na znamienko sťahovania, ktoré je taktiež vyznačené, sa vám faktúra uloží do počítača.

V Google Ads nájdete svoje faktúry v časti Tools and settings (Nástroje a nastavenia).

Po rozkliknutí tejto sekcie sa vám zobrazí množsvto možností. Pri nahliadnutí faktúry sa potrebujete dostať do sekcie Billing (Fakturácia) a konkrétne v sekcii Documents (Dokumenty).

Po rozkliknutí tejto sekcie vidíte všetky svoje faktúry, ktoré si jednu po druhej po rozkliknutí môžete prezrieť.

Prístup k faktúram je základom pre každého inzerenta. Po prečítaní tohto jednoduchého návodu viete, kde si Facebook aj Google Ads faktúry môžete stiahnuť. Pokiaľ by ste aj naďalej mali problém, neváhajte sa na nás obrátiť.

Veronika Kseňáková
Veronika Kseňáková - PPC specialist

K online marketingu som sa dostala vďaka stáži v Invelity, kde ma táto téma začala zaujímať. Nakoľko som pred stážou nikdy s digitálnym marketingom nemala priamu skúsenosť, všetko bolo pre mňa úplne nové. Teraz v Invelity pracujem a som rada, že sa môžem v tomto odvetví vzdelávať a zlepšovať.