fbpx

Návody

Ako udeliť agentúre prístup do Search Console

8. apríla 2019

V skratke Search Console je bezplatná služba od Googlu. Ide o nástroj, ktorý komplexne odpovie na vaše otázky, ako vyhľadávač Google „vidí“ obsah vašej stránky. Poskytuje hlásenia o chybách, ktoré vám pomôžu vysvetliť akékoľvek problémy, na ktoré Google narazí pri prechádzaní vašich stránok. Ak tento nástroj ako vlastník webu nevyužívate, mali by ste rozhodne začať.

Ukážeme si pár krokmi, ako jednoducho udeliť agentúre prístup do tohto užitočného pomocníka. 🙂

1. krok

Po otvorení Search Console na ľavej strane v menu, vyberte a kliknute na položku ozubeného kolieska “Nástroje – Settings”.

Postup search console 1.krok

2. krok

Otvorí sa vám následne ponuka, kde je potrebné vybrať a kliknúť na možnosť “Užívatelia a polovenia – Users and permissions”. Po kliknutí sa vám zobrazí okno, kde uvidíte seba, ako vlastníka a všetkých užívateľom, ktorí majú prístup.

Postup search console 2.krok

3. krok

Po otvorení okna, kde môžete vidieť všetkých užívateľov, ktorí majú prístup do vašej Search Consol, je potrebné pre pridanie agentúry kliknúť na tlačidlo “Pridať užívateľa – Add user”.

Postup search console 3.krok

4. krok

V otvorenom novom okne treba pridať emailovú adresu agentúry, ktorú chcete pridať a vybrať jej práva. Odporúča sa dávať agentúre všetky práva – full permissions. Po všetkých týchto úkonoch je potrebné nakoniec kliknúť na možnosť “Pridať – Add”.

Postup search console 4.krok

Je to len pár jednoduchých krokov, prostredníctvom ktorých svojej agentúre pridáte práva do vašej Search Console. Tak jednoducho ako pridáte užívateľa, rovnako jednoducho môžete odberať a mazať práva užívateľom, ak ste v pozícii vlastníka.

Ivana Nosalova
Ivana Nosalova - PPC Specialist

K online marketingu som sa dostala prostredníctvom stáže v Invelity, kde ma táto problematika začala naozaj baviť a zaujímať. A preto som bola rada, že som po stáži mohla aj naďalej ostať, vzdelávať sa a pracovať na ďalších projektoch. Najviac ma baví vytváranie, nastavovanie kampaní a reklám na Facebooku, Google, kde rada skúšam rôzne možnosti cielenia, prácu s rôznymi publikami a následnú optimalizáciu kampane s cieľom dosahovať čo najlepšie výsledky.