Všeobecné

Digitálna garáž – Kurz, ktorý by mal absolvovať každý marketér

17. septembra 2021

Naučiť sa nové veci alebo zmeniť svoje zamerania je v súčasnej internetovej dobe skutočne jednoduché. Potrebujete len investovať svoj čas, ani peniaze nie sú až tak potrebné. Veľa kvalitných informácií a kurzov je totiž k dispozícii zadarmo. Ak sa chcete zorientovať v oblasti online marketingu, Digitálna garáž od Google je základom. Široká ponuka bezplatných kurzov vás prevedie teóriou aj praktickými cvičeniami. Či už sa orientujete na Google Ads kampane, spravujete sociálne siete alebo tvoríte video obsah, tento kurz vás prevedie každou oblasťou, ktorú potrebujete pre pochopenie potrieb zákazníka.

Čo sa naučíte?

Až 26 modulov vytvorených Google špecialistami pokryje všetky okruhy online marketingu a naučí vás, ako ich využiť v praxi. Okrem oslovenia zákazníkov v okolí, získavania a analyzovania dát, získate pevné základy pre: 

 • e-mailový marketing,
 • reklamu vo vyhľadávaní,
 • optimalizáciu pre vyhľadávače,
 • sociálne médiá,
 • reklamu cielenú na mobilné zariadenia,
 • export s pomocou online marketingu,
 • budovanie online obchodu,
 • využitie videa v marketingu,

Prečo Digitálnu Garáž absolvovať? 

Kurz Digitálnej Garáže je dobrý štartovací bod pre tých, ktorí chcú odštartovať svoju kariéru v online marketingu. Prelomíte tak začarovaný kruh, v ktorom si prácu bez praxe nájdete veľmi ťažko, ale prax bez práce nezískate. Absolvovaním kurzu získate nielen prehľad a základy pre prácu v online sfére, ale zároveň ukážete potenciálnemu zamestnávateľovi, že sa vzdelávate, máte prehľad a pracujete na svojom posune. Určite sa nehanbite pridať túto informáciu do svojho životopisu alebo na Linkedin, môže to byť ten rozhodujúci faktor, ktorý vám otvorí dvere do online marketingu.

Ako prebieha kurz?

Celý kurz a jeho absolvovanie je vo vašich rukách. Prihlásenie pomocou google účtu zaberie pár sekúnd a hneď môžete začať so vzdelávaním. Veľká výhoda Digitálnej garáže je, že nemá žiaden deadline alebo live stream, ktorému by ste sa museli prispôsobovať. Je teda na vás, kedy a ako rýchlo sa budete učiť. Navyše, nemusíte prechádzať ani všetky časti kurzu, stačí si vybrať iba tie moduly, v ktorých sa chcete zlepšovať. 

Všetky videá a cvičenia v kurze majú spolu trvanie 40 hodín a neobmedzený prístup. Ak ste náhodou nemali čas dokončiť lekciu alebo ju potrebujete počuť viackrát, tak to nie je žiadny problém. Prehrávanie videí nie je nijak obmedzené. 

Na konci celého kurzu získate certifikát, ktorý je kvôli tomu, že ho vytvoril Google, uznávaný medzinárodne. Vďaka nemu budúci zamestnávateľ uvidí, že máte základy a zručnosti v marketingu, ale hlavne, že sa učíte a posúvate vpred. 

Tipy ako kurz úspešne absolvovať:

 • Reálne zhodnoťte koľko času týždenne máte na štúdium
 • Stanovte si deň a čas kedy sa kurzu budete na plno venovať – pridajte si ho do kalendára a považujte ho za pevne stanovený
 • Pred tým ako si ku kurzu sadnete, pripravte si nerušivé prostredia, v ktorom budete mať všetko čo potrebujete – zošit a pero na poznámky, pohár vody či kávu – aby ste neskôr nemuseli odbiehať
 • Nenechajte sa rozptyľovať drobnosťami, odložte si ich až po skončení lekcie
 • Ak niečomu v priebehu videa nerozumiete, prehrajte si to viackrát, prípadne si to zapíšte do zošita s otáznikom a vráťte sa k tomu neskôr

Čo potrebujete na to, aby ste mohli kurz absolvovať? 

Jediné čo potrebujete pre tento kurz je emailová adresa, čas a trochu vytrvalosti. Digitálna garáž a aj mnoho iných odborných online kurzov v oblasti marketingu je úplne zadarmo, a teda je voľne dostupná pre každého. Na našom blogu nájdeš článok a prehľad tých kurzov, ktoré sa za nás v Invelity určite oplatí absolvovať.

 

Martina Ďuričková
Martina Ďuričková - Social Media Specialist

V práci so sociálnymi sieťami som vždy videla veľký potenciál. Vytvárať kreatívny content na mieru rôznym segmentom, pripraviť stratégiu, podporovať príspevky, fotiť a písať články, plniť ciele a dosahovať výsledky, pri ktorých je vidieť, že vaša práca má zmysel. Presne preto som sa ocitla tu, v Invelity, kde tvorím súčasť digitálnej divočiny.