Všeobecné

Digitálna garáž – Kurz, ktorý by mal absolvovať každý marketér

17. septembra 2021


Naučiť sa nové veci alebo zmeniť svoje zamerania je v súčasnej internetovej dobe skutočne jednoduché. Potrebujete len investovať svoj čas, ani peniaze nie sú až tak potrebné. Veľa kvalitných informácií a kurzov je totiž k dispozícii zadarmo. Ak sa chcete zorientovať v oblasti online marketingu, Digitálna garáž od Google je základom. Široká ponuka bezplatných kurzov vás prevedie teóriou aj praktickými cvičeniami. Či už sa orientujete na Google Ads kampane, spravujete sociálne siete alebo tvoríte video obsah, tento kurz vás prevedie každou oblasťou, ktorú potrebujete pre pochopenie potrieb zákazníka.

Čo sa naučíte?

Až 26 modulov vytvorených Google špecialistami pokryje všetky okruhy online marketingu a naučí vás, ako ich využiť v praxi. Okrem oslovenia zákazníkov v okolí, získavania a analyzovania dát, získate pevné základy pre: 

  • e-mailový marketing,
  • reklamu vo vyhľadávaní,
  • optimalizáciu pre vyhľadávače,
  • sociálne médiá,
  • reklamu cielenú na mobilné zariadenia,
  • export s pomocou online marketingu,
  • budovanie online obchodu,
  • využitie videa v marketingu,

To všetko vám pomôže pri rozbehu vlastného podnikania alebo pri posune v marketingovej kariére. Navyše, úspešné absolvovanie Digitálnej Garáže si môžete pridať na svoj LinkedIn profil alebo do životopisu.

Ako prebieha kurz?

Celý kurz a jeho absolvovanie je vo vašich rukách. Prihlásenie pomocou google účtu zaberie pár sekúnd a hneď môžete začať so vzdelávaním. Veľká výhoda Digitálnej garáže je, že nemá žiaden deadline alebo live stream, ktorému by ste sa museli prispôsobovať. Je teda na vás, kedy a ako rýchlo sa budete učiť. Navyše, nemusíte prechádzať ani všetky časti kurzu, stačí si vybrať iba tie moduly, v ktorých sa chcete zlepšovať. 

Všetky videá a cvičenia v kurze majú spolu trvanie 40 hodín a neobmedzený prístup. Ak ste náhodou nemali čas dokončiť lekciu alebo ju potrebujete počuť viackrát, tak to nie je žiadny problém. Prehrávanie videí nie je nijak obmedzené. 

Na konci celého kurzu získate certifikát, ktorý je kvôli tomu, že ho vytvoril Google, uznávaný medzinárodne. Vďaka nemu budúci zamestnávateľ uvidí, že máte základy a zručnosti v marketingu, ale hlavne, že sa učíte a posúvate vpred. 

Čo potrebujete na to, aby ste mohli kurz absolvovať? 

Jediné čo potrebujete pre tento kurz je emailová adresa, čas a trochu vytrvalosti. Digitálna garáž a aj mnoho iných odborných online kurzov v oblasti marketingu je úplne zadarmo, a teda je voľne dostupná pre každého. Na našom blogu nájdeš článok a prehľad tých kurzov, ktoré sa za nás v Invelity určite oplatí absolvovať.  

Martina Ďuričková
Martina Ďuričková - Social Media Specialist

V práci so sociálnymi sieťami som vždy videla veľký potenciál. Vytvárať kreatívny content na mieru rôznym segmentom, pripraviť stratégiu, podporovať príspevky, fotiť a písať články, plniť ciele a dosahovať výsledky, pri ktorých je vidieť, že vaša práca má zmysel. Presne preto som sa ocitla tu, v Invelity, kde tvorím súčasť digitálnej divočiny.