Všeobecné

Events By Invelity alebo o obsahu, mŕtvych stránkach a pomalom webe

24. mája 2019

Nestihli ste náš tretí, májový event? Nevadí. Pripravili sme pre vás stručný “prepis”, ktorý vás možno inšpiruje a v krátkosti informuje o aktuálnych trendoch v oblasti online marketingu. A možno bude aj takou malou pozvánkou na ten ďalší. Príjemné čítanie.

Naši hostia (Zdroj: Invelity)

KOMU VERIA ZÁKAZNÍCI?

Prvou témou boli sociálne médiá a ich prepojenie s biznisom v podaní nášho Social Media špecialistu – Braňa Mikšíka. Vo svojej “polhodinke” analyzoval, prečo sú sociálne médiá potrebné pre biznis. Kľúčovým aspektom “sociálneho úspechu” značky bude v budúcnosti User Generated Content, čiže obsah zdieľaný samotnými zákazníkmi. Povedané inak, aj v najbližšej dobe bude pre firmy zásadné pochopiť, ako vníma produkt sám zákazník. Od toho by sa následne mali odvíjať typ a forma komunikácie na sociálnych sieťach. Tento trend potvrdzujú aj prieskumy agentúr. Jednoducho, zákazníci čoraz viac dôverujú obsahu ostatných zákazníkov a klesá aj vplyv influencerov či celebrít.

NÁŠ TIP:

Pri tvorbe tém pre sociálne siete je dôležité myslieť na tieto 3 základné veci:

  • Jednoduchosť a zrozumiteľnosť obsahu
  • Konzistentnosť čiže jednotná forma obsahu
  • Originalita  a autentickosť obsahu

 

Milan Novotný (Zdroj: Invelity)

MŔTVE STRÁNKY A SPÄTNÉ ODKAZY

Druhej téme sa venoval jeden z našich špecialistov na SEO Milan Novotný. Vo svojej prezentácii hovoril, ako tvoriť a na čo sa zamerať pri tvorbe pekného obsahového SEO atraktívneho nielen pre Google ale hlavne pre čitateľa. Upozornil na tzv. „mŕtve stránky“ a ich negatívny vplyv na rýchlosť načítania webu. Naopak, stále dôležité ostáva získavanie spätných odkazov napr. z infografiky či brandových výrazov.

NÁŠ TIP:

Ak máte originálny typ obsahu napr. infografiku, obrázok, video… a niekto ho použije na svojom webe, vypýtajte si ako “protihodnotu” spätný odkaz. Aj takýmto spôsobom sa dajú použiť autorské práva a obe strany môžu byť spokojné. To isté platí, ak niekto použije váš brandový výraz alebo napr. o vašom produkte urobí článok s recenziou prípadne list.

Michal Greguš (Zdroj: Invelity)

AKO TESTOVAŤ WEB

Záverečná tretia téma patrila nášmu team leaderovi Michalovi Gregušovi. Vo svojom príspevku sa zameral hlavne na testovanie webu a faktory, ktoré ovplyvňujú jeho funkčnosť. V aktuálnom čase ukázal využitie free nástrojov  Google Analytics, Page Speed Test, Mobile Friendly Test, Pingdom, Google Chrome audit  a význam porovnávania údajov ako napr. obsahové vykreslenie alebo index rýchlosti v nich.

NÁŠ TIP:

Každý nástroj meria na webe to isté len iným spôsobom. Ak vám jeden deň ukáže najvyššie hodnotenie 100 a na ďalší 70, nerobte paniku, pravdepodobne išlo o dočasné spomalenie servera z rôznych dôvodov. “Chyba” môže byť aj na strane samotného Google, ktorý neustále mení metriky, pravidlá, priority.  Ak ale vaše výsledky klesli a dlhodobo sa vám zobrazuje horšie hodnotenie,  je potrebné pátrať po príčinách a riešiť nápravu.

Diskusie s hosťami po prednáškach (Zdroj: Invelity)

Zaujali vás dané témy, máte tip na ďalšie alebo by ste sa chceli zúčastniť na najbližšom evente?

Napíšte nám.

Jakub Gombar
Jakub Gombar - Online Campaigns Manager & Co-Founder

K online marketingu som sa dostal vďaka vlastnému internetovému projektu v roku 2011. V poslednej dobe sa špecializujem hlavne na výkonnostný online marketing - teda platenú reklamu vo vyhľadávaní na sociálnych sieťach a propagáciu prostredníctvom bannerov na rôznych webových stránkach. Veľmi rád sa venujem vzdelávaniu nových zamestnancov resp. stážistov, pričom svoje skúsenosti pravidelne prezentujem aj na odborných školeniach a worskhopoch.