fbpx

Nezaradené

Ako kontaktovať instagram cez Email/Telefón

6. mája 2019

Sú tri možnosti ako kontaktovať instagram:

 1. Instagram kontakt telefónna podpora: +1 650-543-4800 (stlačte 2) automatická podpora, žiadny ľudia
 2. Instagram podpora e-mail: support@instagram.com
 3. Cez ich Help Center (detaily nižšie) môžete získať pomoc

Myslite nato že kvôli vysokému množstvu instagram uživateľov je vysoká šanca že nedostanete odpoveď. Ak chcete zvýšiť svoju šancu o 1% čítajte ďalej.

Aké sú moje možnosti kontaktovať instagram?

Ak ste normálnym používateľom Instagramu, vaše možnosti sú relatívne obmedzené.

Viem, že je to ťažké počuť, ale patrí to ku tomu žeje instagram bezplatný. Vy a vaša pozornosť sú produktom. To znamená, že ak jeden z 750 miliónov produktov spoločnosti Instagram má problém, nie je to problém s vysokou prioritou. Nebudú míňať peniaze, ktoré by prevíšili vašu hodnotu. Je to rozumné riešenie pre Instagram, aby jednoducho ignoroval tento problém a pracoval na novom produkte na zarábanie peňazí.

Ak ste influencer alebo tvorca obsahu s viac ako desiatkami tisíc followerov, existujú neoficiálne cesty s rôznym stupňom úspechu. Na konci sa budeme zaoberať niektorými z nich.

Prečo je to tak ťažké kontaktovať podporu Instagramu?

Instagram má viac ako 700 miliónov používateľov a počet žiadostí o podporu, ktoré dostávajú, je ohromujúci. Ak len 1 z každých 100 užívateľov kontaktuje Instagram raz ročne, čo je stále viac ako 7 miliónov žiadostí o podporu ročne, čiže 18 000 denne. Niektorí z vás možno teraz premýšľajú, „že je to len 700 žiadostí o podporu za hodinu“, čo by nemalo byť problém pre tak veľkú spoločnosť akou je facebook.

Chápeme, že to nie je ľahká záležitosť; niekedy neautomatizovateľné problémy jednoducho nie je možné riešiť pre užívateľov bezplatných aplikácií vo veľkom meradle, zároveň si však určitú pozornosť zaslúžia tvorcovia obsahu s desiatkami alebo stovkami tisícov followeorov. Títo užívatelia Instagramu držia masy na Instagrame a poháňajú cenu akcií Facebooku hore.

Ako kontaktovať Instagram podporu ako normálny užívateľ

Ak ste bežným používateľom Instagramu, je stále možné získať pomoc, ale je to menej pravdepodobné. Najlepším riešením je odoslať žiadosť o podporu z Instagram.com.

Postupujte podľa pokynov uvedených nižšie:

 1. Kliknite na položku Instagram.com
 2. Prejdite nadol naspodok Instagram.com a kliknite na Podpora
 3. V ponuke na ľavej strane kliknite na položku Centrum súkromie a bezpečnosť
 4. Kliknite na položku Nahlasovanie niečoho
 5. Kliknite na typ problému, ktorý sa vyskytol
 6. Prečítajte si informácie ku problému
 7. Každý problém má jedinečný formulár na vyplnenie stačí ísť úplne dole a kliknúť na send us a report

Alebo v telefóne:

 1. Pri vašom účte kliknite na možnosti (ozubené koliesko)
 2. Potom kliknite na nahláste problém

 3. Ďalej vyplníte formulár, môžete pridať aj súbory ktoré môžu pomôcť podpore

 4. Kliknite na poslať hlásenie

Ako kontaktovať Instagram podporu, ak ste Influencer

Ako influencer budete cieľom útokov alebo podvodov. Bude to s najväčšou pravdepodobnosťou pokus prevziať kontrolu nad vaším účtom a následným ziskom na ňom. Ak si prezriete niektoré facebook skupiny,môžete denne pozorovať pribúdajúce sťažnosti na ukradnuté účty.

 

Ako sme uviedli vyššie, Instagram nemá oficiálnu pomoc pre influencerov ktorým odcudzili účet. Vaše pokusy o kontaktovanie instagram podpory budú v poradovníku rovnako s profilmy bez profilovej fotky a s 0 followermi.

Ako zablokovať ukradnutý profil na instagrame?

Vaša najlepšia stávka je cez iné neoficiálne kanály. Mali by ste hľadať niekoho kto komunikoval s Instagramom v mene svojho podniku, napríklad zamestnanca veľkého reklamného partnera. Alebo môžete vyskúšať nahlásiť účet, to by mohlo pri dostatku nahlásení fungovať a urobiť z neho zablokovaný účet

Jakub Gombar
Jakub Gombar - Online Campaigns Manager & Co-Founder

K online marketingu som sa dostal vďaka vlastnému internetovému projektu v roku 2011. V poslednej dobe sa špecializujem hlavne na výkonnostný online marketing - teda platenú reklamu vo vyhľadávaní na sociálnych sieťach a propagáciu prostredníctvom bannerov na rôznych webových stránkach. Veľmi rád sa venujem vzdelávaniu nových zamestnancov resp. stážistov, pričom svoje skúsenosti pravidelne prezentujem aj na odborných školeniach a worskhopoch.