Novinky

Marcové InveHity

26. marca 2020

Marec je tento rok mimoriadne kritickým mesiacom. Koronavírus zasiahol aj online svet, no my rozhodne nepatríme k poslom zlých správ, a preto vám prinášame novinky, ktoré sa udiali počas uplynulého mesiaca. 

Social 

Stories na LinkedIn

Už aj platforma Linkedin sa konečne pripojí k nasledovaniu trendov platforiem ako FB, Snapchat, Instagram a zapojí do svojich formátov aj storky. Linkedin momentálne interne testuje tento nový formát a potvrdila, že v najbližších mesiacoch uvedie na trh beta verziu. Už sa tešíme na otestovanie.

Creator studio dostalo vlastnú appku

Creator studio slúži ako pomocník pre spravovanie obsahu na sociálnej sieti Facebook. Okrem toho umožňuje sledovať výkonnosť jednotlivých príspevkov a prezerať rôzne štatistiky. Aplikácia, ktorá donedávna fungovala len vo webovej verzii, teraz umožňuje všetkým používateľom operačných systémov iOS a Android využívať jej funkcie cez mobilné telefóny. Okrem vytvárania príspevkov, plánovania ich vydávania, či sledovania štatistík, je v aplikácii možné prezerať aj najnovšie notifikácie či správy.

Tlačidlo Trending už na YouTube nenájdeme

Možno ste si už všimli, že z YouTube zmizla ikonka s názvom Trending. Ide o jednu z najobľúbejejších funkcií na tejto sociálnej sieti, pretože sme sa vďaka nej jednoducho presunuli medzi aktuálne najpopulárnejšie videá. Tlačidlo však nezmizlo, akurát bolo nahradené iným. Explore, alebo teda Preskúmať, nám okrem trendových videí, umožní vidieť aj populárne kategórie.

PPC 

Google Ads zavádza nové možnosti použitia nových stratégií v portfóliách, ktoré budú kompatibilné s viacerými druhmi inteligentného ponúkania cien. Portfóliové stratégie sú automatizované stratégie ponúkania cien zamerané na dosahovanie stanovených cieľov, ktoré spájajú viacero kampaní. Doteraz boli portfóliové stratégie dostupné len pre stratégie tCPA, tROAS, max. clicks a target impression share. Odteraz budú dostupné pre portfóliové stratégie a aj pre stratégie max. conversions a max. conversion value.

Automatické zlepšovanie obrázkov Google Merchant

Google oznámil novú funkciu vylepšenia obrázkov v službe Google Merchant Center. Vložené obrázky môžete automaticky vylepšiť, ubezpečiť sa, či spĺňajú požiadavky a skvalitniť ich celkový dojem pomocou novej funkcie. Je potrebné si túto funkciu povoliť v nastaveniach.

SEO

Využite kurzy zdarma 

Ak lačniete po know-how a chcete sa vzdelávať, tak máte u Ahrefs a Moz super príležitosť zadarmo využiť kurzy, ktoré by vás inak vyšli pekných pár stoviek dolárov. Pokiaľ Ak pracujete s Ahrefs, tak TU je ich kurz Blogging For Business, ktorý bežne stojí  cca 700 USD. Ak pracujete s MOZ, tak ten to má podobne s kódom „wegotthis“. TU nájdete odkaz.

Programovanie

WooCommerce 4.0 je vonku

Dlho očakávaný release WooCommerce 4.0 je už dostupný. Štvrtá verzia WooCommerce prináša so sebou novú verziu WooCommerce Adminu. Ako aj v predošlých updatoch sa pridáva viac Javascriptu, a tým sa opäť posúvame k modernejším e-shopom. 

Nezabudnite, že 4.0 je “major” release, čiže nemusí byť plne kompatibilný s predošlými verziami WooCommerce alebo pluginov, ktoré používate. Pred takýmto veľkým updatom určite odporúčame spraviť si testovaciu verziu vášho e-shopu a update skúšať najskôr tam.

Európske problémy s internetom

Odkedy všetci sedíme doma, či už na PN, alebo máme home office, služby Netfix, Youtube alebo aj obľúbený Pornhub zažívajú obrovský peak. Youtube, po vzore Netflixu, už tiež pristúpil k miernemu zníženiu kvality videí pre európsky trh. Zmeny sú však dočasné, zatiaľ môžeme hovoriť o období jedného mesiaca. Ku zníženiu kvality videí sa pripojili aj sociálne siete Facebook a Instagram. Pornhub ide, už tradične, opačným smerom.  V Taliansku odomkol Pornhub Premium pre všetkých, čo znamená Full HD, 4k a kopec VR videí. Dobrá správa je, že aj pre nás, Slovákov, ponúkajú týždeň zdarma :). 

Jakub Gombar
Jakub Gombar - Online Campaigns Manager & Co-Founder

K online marketingu som sa dostal vďaka vlastnému internetovému projektu v roku 2011. V poslednej dobe sa špecializujem hlavne na výkonnostný online marketing - teda platenú reklamu vo vyhľadávaní na sociálnych sieťach a propagáciu prostredníctvom bannerov na rôznych webových stránkach. Veľmi rád sa venujem vzdelávaniu nových zamestnancov resp. stážistov, pričom svoje skúsenosti pravidelne prezentujem aj na odborných školeniach a worskhopoch.