PPC

Novembrové PPC novinky

6. decembra 2018

Hudba na Facebook stories

Facebook stále pracuje a snaží sa zvýšiť využívanie “Stories” Príbehov aj na na tejto platforme a priblížiť sa k popularite Storiek na Instagrame. Preto spustil ďalšiu novinku, ktorej hlavným cieľom je zatraktívniť Storky aj na Facebooku. Novinkou je pridávanie hudby, konkrétnych skladieb k ľubovoľným fotkám alebo videám. Je to veľmi jednoduché. Stačí pridať nálepku s označením “Music” a z knižnice vybrať štýl a konkrétnu skladbu, ktorá sa bude počas príbehu prehrávať. Touto cestou sa z obyčajnej storky s využitím hudby môže stať autentická udalosť.

Music on Facebook Stories

Uverejnil používateľ Facebook Pondelok 22. október 2018

Facebook profily zhudobnievajú

Po nátlaku užívateľov, ktorí chceli vrátiť naspäť možnosť pridať hudbu do svojich profilov, nastal čas radosti:) Facebook sa rozhodol, že opäť povolí hudbu, skladby na našich FB profiloch. Môžeme tak obťažovať, teda lepšie povedané prezentovať 😀 našu obľúbenú hudbu, skladbu ostatným. Okrem obľúbenej skladby, môžeme prezentovať na profile dokonca aj video a albumy obľúbených umelcov.

facebook music profile

Instagram Analytics

Štatistiky na Instagrame sú nič v porovnaní so štatistikami, ktoré ponúka Facebook. Preto sa Facebook rozhodol pridať do svojej platformy aj Instagram štatistiky. Vďaka tomuto kroku by sme konečne mohli mať relevantné údaje o interakciách publika s príspevkom, info o kliknutiach a pod. Tiež budeme môcť vytvoriť segmenty publika. Všetko je ešte samozrejme v beta-testovaní, ale môžete požiadať o prístup. Najprv však musíte nastaviť svoj pixel na Facebooku, ale akonáhle to urobíte, môžete tu požiadať o prístup.

instagram analytics

 

Instagram predstavuje 3 nové nákupné funkcie pred sviatkami

Spoločnosť Instagram spustila tri nové nákupné funkcie, ktoré viac pomôžu eshopom poskytnúť informácie o produktoch, ktoré propagujú. Používatelia Instagramu budú mať teraz možnosť „nákupnej kolekcie“, ktorú môžu použiť na uloženie produktov, ktoré ich zaujali. Naskytne sa im tak prístup k „nákupným zbierkam“ vo svojom profile, kde si aj neskôr môžu prezerať uložené položky.

Instagram-Shopping

Nakupovať sa bude dať aj prostredníctvom videa. Instagram pridá do ľavého dolného rohu ikonu na nákup, v ktorej sa budú nachádzať výrobky, zobrazené vo videu, čo bude používateľom uľahčovať prezeranie cien produktov.

Instagram-video-shopping-icon

Google Mapy bude sledovať vaše konverzácie s firmami

Google mapy budú zahrňovať správy, ktoré sa poslali cez firemný profil Google. V minulom roku spoločnosť Google spustila funkciu, ktorá úžívateľom umožňuje odosielať správy prostredníctvom svojich Google profilov. Teraz pridáva túto funkciu do Google Máp. Všetky správy, ktoré ste odoslali podnikom prodstredníctvom ich profilov Google, budú teraz dostupné v mapách. Stačí kliknúť na tlačidlo ponuky a potom na položku správy a tieto konverzácie budete môct vidieť bez toho, aby ste museli opustiť aplikáciu.

google-mapy-spravy

Ivana Nosalova
Ivana Nosalova - PPC Specialist

K online marketingu som sa dostala prostredníctvom stáže v Invelity, kde ma táto problematika začala naozaj baviť a zaujímať. A preto som bola rada, že som po stáži mohla aj naďalej ostať, vzdelávať sa a pracovať na ďalších projektoch. Najviac ma baví vytváranie, nastavovanie kampaní a reklám na Facebooku, Google, kde rada skúšam rôzne možnosti cielenia, prácu s rôznymi publikami a následnú optimalizáciu kampane s cieľom dosahovať čo najlepšie výsledky.