PPC

Októbrové InveHity

23. októbra 2020

PPC

Zmeny v službe Moja firma na Googli pri štatistikách a nahrávaní videa

Moja firma na Googli aktualizuje prehľady výkonu pomocou údajov o výsledkoch vyhľadávania. Ďalšia nedávna aktualizácia v službe GMB je zmenšenie maximálnej veľkosti odovzdaných videí.

Po novom poskytuje vlastníkom firiem viac údajov, s ktorými môžu pracovať v sérii aktualizácií prehľadov výkonnosti. Najdôležitejšou z týchto aktualizácií je schopnosť zistiť, koľkokrát sa vo výsledkoch vyhľadávania zobrazil obchodný profil. Správy o výkonnosti firemného profilu sú čoraz podrobnejšie a prístupnejšie. Pridávajú sa tiež nové metriky a pre vlastníkov firiem bude jednoduchšie prezerať si údaje priamo z ich profilu. Konkrétne Google pridáva informácie o interakciách. Tieto údaje informujú majiteľov firiem o tom, ako často ich ľudia kontaktovali po návšteve ich profilu v službe Moja firma na Googli.

Kampane v Google Ads môžete ukladať ako Draft

Od októbra je možné pri vytváraní novej kampani uložiť si ju do Draftu a vrátiť sa k nej neskôr. Za najväčšiu výhodu považujeme, možnosť vrátiť sa ku rozrobenej kampani neskôr a nemusíte ju vytvárať od znova.

Vylepšenie prehľadu frekvencie pri video kampaniach

Pri video kampaniach je frekvencia zobrazovania jednou z dôležitých metrík, ktorú sleduje a reportuje marketér svojmu klientovi. K dispozícii máme teraz 3 nové metriky k reportingu frekvencie.

Social media

Sviatky, prinesú nové reklamné možnosti na sociálnych sieťach

Keďže Vianoce sú za rohom, spoločnosť Facebook oznámila niekoľko nových reklamných nástrojov, ktoré majú pomôcť maloobchodníkom vyťažiť z tejto sezóny maximum.

Jedným z vylepšení je možnosť pridávať svoje produkty a označovať ich v svojich reklamách. Vieme, pridávanie štítkov už funguje od roku 2016, no v reklamách je to novinkou. Tento upgrade je riešenie, ako využiť komerčnejšiu kreatívu ako reklamu. Platforma takto umožní využívať viac organické príspevky a zjednoduší tak predajcom prácu. Dostupné formáty, ktoré možno využívať na Facebooku aj Instagrame sú fotografie, videá a carousel.

Instagram ads with product tags

Facebook taktiež pridáva niekoľko nových možností vlastného publika. Pomôže tak presmerovať ľudí, ktorí prejavili záujem o produkt alebo značku. Výskum úspešnosti retargetingu pri opätovnom zacielení obsahových reklám naznačuje, že sa zvyšuje pravdepodobnosť vykonania konverzie až o 70%.

Okrem toho, Facebook uvádza novú iniciatívu „Season of Support“, ktorá má pomôcť malým a stredným podnikateľom pripraviť sa na sviatky. Sezóna podpory bude obsahovať bezplatné marketingové školenie a rôzne zdroje. Pekné nemyslíte?

Aké sú zmeny v správaní užívateľov počas pandémie na Facebooku

Facebook zverejnil 23 stranový report, ohľadne toho, ako sa naše interaktívne správanie zmenilo počas pandémie COVID-19. Stretnutia začali prebiehať od kuchynských stolov, kontrola starých rodičov telefonicky a oslava narodenín prostredníctvom videa. Toto sa stalo novým normálom.

Vonkajší svet sa stal nepredvídateľným, a preto sme začali tráviť viac času vo virtuále. Celkovo 82% ľudí hralo video hry a zároveň sledovalo dianie vo svete. Dokonca sa aj koncerty presunuli do onlinu, a tým nemyslíme len stream na Facebooku, ale napríklad vizuálny zážitok koncertu rappera Travisa Scotta v hre Fortnite.

Facebook COVID-19 connection report

Pre značky to znamená, že by sa mali vziať do úvahy využívanie digitálnych zážitkov. Tie podporia angažovanosť fanúšikov a so značkou si vytvoria vzťah. V budúcnosti môže práve toto byť iniciátorom nákupných rozhodnutí.

Pandémia urýchlila mnoho plánovaných zmien. Používanie hotovosti sa neustále znižuje. Obava z prenosu vírusu z bankoviek a mincí a rozšírené využívanie elektronického obchodu zabezpečila aktuálny prechod na bezhotovostné platby. Značky, by preto v tejto situácií mali zabezpečiť optimalizáciu svojich platobných procesov.

Celú správu nájdete TU.

Facebook uvádza Cloud Gaming na Android aj na web

Rok 2020 priniesol novú hernú dobu. A práve preto, sa túto skutočnosť Facebook rozhodol využiť a rozšíriť svoje rozhranie pre používateľov. Spoločnosť The Social Network uviedla novú sadu cloudových streamovaných hier, ktoré môžu používatelia Androidu alebo webu hrať aj bez nutnosti ich sťahovania.

Toto vylepšenie je však v aktuálnej dobe čiastočne konceptom, práve kvôli prebiehajúcemu rokovaniu so spoločnosťou Apple – o dostupnosti hier v rámci aplikácie Facebook Gaming.

Facebook launches new gaming app to take on Twitch and YouTube | London Evening Standard

Gaming rozšírenie je novinkou ešte len v USA, pričom je vidieť na platforme každomesačne hrať zhruba 380 miliónov ľudí. Zaujímavosťou je, že na propagáciu vymyslela spoločnosť Facebook nový hrateľný typ reklamy pre vývojárov.

Mimochodom, Facebook vydal novú aktualizáciu ohľadne COVID-19, ktorá hovorí, že počas tohto obdobia je bezplatné hranie hier veľkou podporov k hľadaniu nových spôsobov interakcie.

SEO

Ako správne používať GIF v obsahu?

Aké sú výhody pri používaní GIF-iek ?

GIF obrázky môžu byť výhodou pre SEO vtedy, keď sú obrázky dobre spracované – môžu priťahovať kliknutia a udržiavať ľudí zapojených na stránke. Techniky optimalizácie obrázkov Google sú cestou, ako zaistiť, aby boli vaše súbory GIF prehľadávané, analyzované a indexované v Google. GIF je možné zdieľať a dobre značkový a zdieľateľný GIF môže dlho prežiť. Ľudia majú radi súbory GIF a ich použitie v článku môže rozbiť dlhé články a pridať obsahu relativitu. Pri efektívnom použití má obsah GIF potenciál zvýšiť angažovanosť nad konkrétnym príspevkom alebo časťou obsahu. 

Aké sú nevýhody pri používaní GIF-iek?

Dajte si hlavne pozor na ich veľkosť, aby vám nespomaľovali web. Na zložitejšie animácie, preto použite iné programy. Môžu byť tiež zlé pre prístupnosť – musíte sa ubezpečiť, že súbory GIF zodpovedajú pokynom pre prístupnosť.

Ako vylepšiť vaše GIF?

Prispôsobte si svoje názvy súborov GIF, používajte jedinečné súbory GIF a rozhodujúcim spôsobom je písanie dobrého alternatívneho textu – pre ľudí aj pre SEO. Do svojho súboru Sitemap pre obrázky môžete pridať súbory GIF, aby ste sa uistili, že Google presne vie, kde sa nachádzajú. Používajte popisné názvy súborov a uistite sa, že súbory GIF fungujú s okolitým textom.

Existuje niekoľko desiatok online nástrojov, ktoré vám pomôžu komprimovať obrázky. Môžete tiež zmeniť svoj GIF na súbor APNG, aby ste udržali viac farieb pre lepšiu veľkosť súboru. Použitím lepších nastavení pri ukladaní súborov GIF vo Photoshope môžete tiež dosiahnuť úspory pre rýchlosť stránky. Môžete tiež previesť svoj GIF na video vo formáte HTML5.

Google zvýrazní najlepšie výsledky nákupov vo výsledkoch vyhľadávania

Google vo výsledkoch vyhľadávania zdôrazňuje najlepšie nákupné ponuky v snahe zvýšiť viditeľnosť pre predajcov a zároveň zaistiť zákazníkom najlepšie dostupné ceny. V sérii súvisiacich aktualizácií spoločnosť Google uľahčuje a urýchľuje uplatňovanie produktových propagácií a prilákanie nových zákazníkov. Všetky tieto aktualizácie sa týkajú bezplatných nákupných zoznamov, ktoré spoločnosť Google začala ponúkať začiatkom tohto roka.

Propagácie sú teraz k dispozícii všetkým maloobchodníkom v USA. Google tvrdí, že ich použitie v sezóne nákupov cez sviatky bude podstatne jednoduchšie. Maloobchodníci môžu upravovať propagácie priamo v Merchant Center a priemerný čas schválenia sa znížil z dní na hodiny. Tieto aktualizácie ponúkajú schopnosť lepšie reagovať na dopyt kupujúcich.

Užitočné nákupné štatistiky

Oznámením spoločnosti Google je rozšírené množstvo štatistík o nakupovaní, ktoré by sa maloobchodníkom mohli hodiť.
58%  kupujúcich v USA odloží nákup darčekových predmetov, kým nebudú v predaji.
40% globálnych kupujúcich tvrdí, že sa obráti na Google, aby našli najlepšiu ponuku.
58%  kupujúcich v USA si počas minulej sviatočnej sezóny kúpilo najmenej jednu značku, ktorú predtým nemali.
65%  kupujúcich v USA začína nakupovať skôr, aby sa vyhli vypredaniu zásob.

WordPress a programovanie

Urýchlite si vykreslenie vašej stránky s content-visibility

Ak sa staráte o rýchlosť vašej stránky (čo by sme vám určite odporúčali) tak vás určite poteší nová CSS property content-visibility. Postupne môžeme očakávať širšiu podporu prehliadačov, v momentálnej chvíli ešte zaostávajú hlavne Safari a Firefox. Content-visibility umožní prehliadaču preskočiť vykresľovanie obsahu, ktorý nie je viditeľný, až dovtedy, pokiaľ ho naozaj potrebuje. Týmto pádom sa vie veľká časť obsahu, ktorá momentálne nie je viditeľná, dať preskočiť a načítanie stránky je oveľa rýchlejšie. Takto vie užívateľ rýchlejšie pracovať s obsahom, ktorý aktuálne vidí.

Nový plugin GLS ParcelShop

Všetkých e-shopárov, ktorí používajú WooCommerce, určite poteší náš nový plugin pre GLS ParcelShopy. Pomocou pár klikov si viete pridať túto atraktívnu doručovaciu metódu do vášho e-shopu. Navyše je tento plugin úplne bezplatný. 

 

Claudia Blišťanová
Claudia Blišťanová - Social Media Specialist

Sociálne siete by mali ľudí baviť. Platí to pre prijímateľov obsahu ale aj jeho tvorcov. Práve preto som sa stala hrdým tvorcom, ktorému záleží, aby sa ľuďom zobrazoval kvalitný a zaujímavý obsah, ale taktiež hrdým prijímateľom, ktorý vie dobrý obsah oceniť.