fbpx

PPC

Októbrové InveHity

21. novembra 2019

Zlepšovanie užívateľského prostredia dominovalo online svetu aj v októbri. V našom stručnom pohľade späť vám prezradíme viac…

Nové rozšírenie o formulár

V Google Ads pribudlo rozšírenie, ktoré pomôže klientom zbierať leady a uľahčí možnosť inzercie či získavania kontaktov. Toto rozšírenie je prístupné len pre mobilné zariadenia. Rýchle prostredie optimalizované pre mobilné zariadenia by malo uľahčovať odoslanie formulára bez toho, aby musel zákazník prejsť na formulár na webe. Takisto sa toto rozšírenie môže použiť pri e-commerce klientoch, ktorí pred uskutočnením nákupu vyžadujú od firmy doplňujúce informácie.

lead form extensions

Konverzné akcie pri video kampaniach

Podobne ako pri vyhľadávacích kampaniach, tak aj na úrovni YouTube video kampaní je od októbra možné vybrať si konkrétne konverzné akcie (jednu alebo viacej), na ktoré chcete výkon celej video kampane optimalizovať.

Nové možnosti vyhodnocovania responzívych reklám vo vyhľadávaní

O tom, že v každej reklamnej skupine by mala byť vo vyhľadávaní aspoň jedna responzívna reklama, už netreba veľa rozprávať. Google inzerentom ponúkol ďalšie nástroje, ktoré pomáhajú naplno využívať responzívne reklamy vo vyhľadávaní:

Stĺpec výkonnosť – pomáha identifikovať, ktoré podklady vašich kreatív prispievajú k výsledkom v danej reklamnej skupine.

Karta variácie reklám – umožňuje jednoducho vytvárať a testovať variácie reklám v rôznych kampaniach alebo celom účte. Môžete napríklad otestovať, akú výkonnosť by vaše reklamy dosiahli, keby ste výzvu na akciu zmenili z „Nakúpte teraz” na „Nakúpte ešte dnes”.

Social

Responzívne reklamu už aj na FB

Podľa vzoru responzívnych reklám od Google prišiel s úplne totožným reklamným formátom aj Facebook. Odteraz je možné v reklamách vytvoriť viaceré popisy, nadpisy a reklamné texty. Následne potom reklamný systém dynamicky zobrazuje tú kombináciu, o ktorej sa rozhodne, že prinesie najlepšie výsledky (leady, nákupy a pod.).

rsp FB

Koniec sledovania

Instagram pokračuje vo svojej „politike“ používateľskej bezpečnosti. Jedným z krokov je aj odstránenie funkcie sledovania aktivity ostatných priateľov – používateľov. Táto funkcia prehľadne mapovala všetky aktivity priateľov-používateľov v čase a jej pôvodný cieľ bol ponúknuť objavovanie nového obsahu.

Komunikácia so značkou cez stories

Predstavte si, že si pozeráte storku na Facebooku alebo Instagrame a zaujme vás, resp. vyvolá otázky. Jedným kliknutím/potiahnutím aktivujete funkciu „send message“ a aplikácia vás automaticky „prehodí“ do messengera a komunikácie s firmou. Praktické rýchle a čo sa týka konverzií aj účinné. Teda, malo by byť.

Že nemáte čas na prípravu pútavých stories? Už teraz môžete priamo v aplikácii využiť kreatívne šablóny.

Ešte nevyužívate Creator Studio?

Facebook spustil tento nástroj na správu príspevkov len nedávno a okrem štandardného plánovania príspevkov na Facebooku umožnil ich plánovanie aj na Instagrame. (Písali sme o tom už v septembrovom blogu.) Ďalšou praktickou súčasťou „štúdia“ bude plánovanie IG TV videí – živého vysielania a precíznejšie štatistiky vyhodnocovania príspevkov.

Quora ads – 3 nové možnosti cielenia:

V októbri sme zaznamenali aj 3 nové možnosťami cielenia pre inzerentov v reklamnom systéme Quora:

  • Cielenie na históriu kľúčových slov s cieľom znovu osloviť ľudí, ktorí sa už v minulosti zaujímali o otázky súvisiace s vašou firmou, službami vo vybranom časovom období, napr. 20 dní.
  • Cielenie na konkrétne pohlavie.
  • Cielenie na konkrétny prehliadač – Chrome, Firefox, Safari.

SEO

FLASH končí

Toto je dôležitá informácia najmä pre majiteľov starších webov, ktorí využívali Flash (súbory SWF) na grafické oživenie stránky. Koncom tohto roka Google začne ignorovať obsah v tomto formáte a preto odporúčame využiť HTML5, v niektorých prípadoch aj JavaScript.

Novinka BERT

Google urobil ďalšiu aktualizáciu pod názvom BERT. Cieľom aktualizácie je lepšie pochopiť vyhľadávaný výraz z pohľadu kontextu. Ide o veľký posun k priblížení sa k používateľovi. Pri testovaní Google zistil, že BERT pomohol svojim algoritmom lepšie pochopiť nuansy otázok a porozumieť súvislostiam medzi slovami, ktoré predtým nedokázal. Zatiaľ ho testujú hlavne v USA. Ak máte web  zameraný na v túto časť sveta, odporúčame písať čo najprirodzenejšie.

Nový plugin SiteKit 1.0

Tento plugin poteší weby, ktoré fungujú na redakčnom systéme WordPress. Používateľom umožňuje pristupovať k údajom z nástrojov Google priamo z admin rozhrania svojho webu. Plugin agreguje údaje zo Search Console, Google Analytics, PageSpeed ​​Insights a AdSense pričom nie je potrebný zásah programátora pri inštalácii.

 

Ivana Nosalova
Ivana Nosalova - PPC Specialist

K online marketingu som sa dostala prostredníctvom stáže v Invelity, kde ma táto problematika začala naozaj baviť a zaujímať. A preto som bola rada, že som po stáži mohla aj naďalej ostať, vzdelávať sa a pracovať na ďalších projektoch. Najviac ma baví vytváranie, nastavovanie kampaní a reklám na Facebooku, Google, kde rada skúšam rôzne možnosti cielenia, prácu s rôznymi publikami a následnú optimalizáciu kampane s cieľom dosahovať čo najlepšie výsledky.