Všeobecné

Októbrové PPC novinky

5. novembra 2018

Privítajme Facebook atribúciu

Každý, kto investuje svoje peniaze do platenej reklamy, chce vedieť presne, ktoré kanály čo najviac prispievajú k plneniu ich stanovených cieľov. Na Facebooku je predvolený atribučný model, ktorý pripisuje kredit za konverzie na základe kliknutia alebo zobrazenia – 28 dní po kliknutí a 1 deň po zobrazení. Facebook oznámil 19. októbra spustenie nového nástroja na atribúciu, prostredníctvom ktorého môžete vidieť, ako fungujú vaše reklamy na Facebooku, Instagrame, Messengeri a Audience Network a môžete tak merať odhadovaný vplyv vašich marketingových aktivít na dosahovanie vašich cieľov. Tento nástroj takisto poskytuje prehľady naprieč zariadeniami, kde môžete vidieť, ktoré zariadenia sú najvýznamnejšie pri získavaní vašich stanovených cieľov.

facebook-attribution-tool

Pixel v skupinách na Facebooku

Vytváranie, sledovanie skupín má na Facebooku čoraz väčšiu popularitu. V súčasnosti sa túžba po hodnotnom obsahu neustále zvyšuje. Doteraz sme vytvárali skupiny, kde nebolo možné presne vyhodnotiť aktivitu v týchto skupinách. Ale teraz, vďaka novej aktualizácii, budú môcť správcovia skupín s viac ako 250 členmi získavať skutočné, kvantifikovateľné údaje o aktivite ich členov prostredníctvom nasadeného pixelu. Budú si môcť pozerať informácie o raste používateľov, aktivite v skupine, interakcii s inými webmi a pod. a vyhodnocovať ich vplyv.

Fb group pixel

Instagram spúšťa Nametags – menovky

Nová funkcia „nametags“ umožňuje užívateľom na Instagrame vytvárať prispôsobené menovky, ktoré môžu skenovať aj iný používatelia vrámci aplikácie Instagram. Keď niekto naskenuje vašu menovku, objaví sa mu výzva aby vás začal sledovať na Instagrame. Menovky môžu byť veľkým prínosom pre značky, ktoré chcú rozvíjať svoje aktivity na Instagrame (týka sa to väčšiny firemných profilov). Vytvorená menovka nemusí existovať a fungovať len na Instagrame. Menovku môžete umiestniť na vašej webovej stránke, iných sociálnych sieťach, emailových kampaniach, alebo aj vo vašom kamennom obchode na viditeľnom mieste s cieľom zvyšovať vašich followerov na Instagrame.

Instagram nametags

Google Mapy sa stávajú interakívnejšie k publiku

Google Mapy sú kľúčovým kanálom pre miestnych menších podnikateľov, ktorí využívajú službu Moja Firma na Googli. Google Mapy teraz prinášajú novinku, prostredníctvom ktorej prinášajú podnikateľom novú cestu, ako sa spojiť so svojimi zákazníkmi. Ide o pridanie tlačidla „Sledovať“ do firemných záznamov nájdených prostredníctvom Google Mapy. Po kliknutí na toto tlačidlo budú užívateľovi doručené aktualizácie, odporúčania na základe toho, aké preferencie zdieľa na Googli. Takisto je novinkou, že nové firmy si budú môcť vytvoriť firmný profil v službe Google Moja Firma už 3 mesiace pred otvorením.

Google-Maps-follow-button

Nová kategória užívateľov – televízni diváci

Čoraz viac ľudí sleduje videá na Youtube prostredníctvom svojej inteligentnej televízie. V priemere je to viac ako 180 miliónov hodín denne. Je to čas, ktorý už nie je len tak zanedbateľný, preto Google umožnil túto zmenu v správaní užívateľov využiť. Preto už je možné pri Youtube reklamách oslovovať týchto ľudí reklamami. Ide o nový typ užívateľov, ktorým môžeme prispôsobiť kreatívu reklamy a takisto aj upravovať cenové ponuky pre toto konkrétne zariadenie. television-audience

Nové diagnostické nástroje v Google Ads

Google Ads prináša dve nové funkcie, prostrednícvom ktorých môžeme získať jasnejší prehľad o vašich reklamáchNástroj pre náhľad a  diagnostiku vám pomôže zistiť, či sa vaša reklama zobrazuje na dané kľúčové slovo. Môžete zadať hľadaný výraz a získať ukážku zobrazenia reklamy vo vyhľadávaní na Googli. Je lepšie používať tento nástroj ako vykonať skutočné vyhľadávanie, pretože to nebude mať vplyv na metriky vašej reklamy. Ak sa vaše reklamy nezobrazujú, nástroj tiež diagnostikuje dôvod. Tento nástroj vám takisto pomôže zistiť, ktoré reklamy sa zobrazujú pre vaše vybrané publikum. Doteraz sme mohli fitrovať výsledky podľa kritéria jazyk, miesto a zariadenie. Teraz je možné filtrovať výsledky aj podľa publika.

Google ads- diagnostis tool

Ivana Nosalova
Ivana Nosalova - PPC Specialist

K online marketingu som sa dostala prostredníctvom stáže v Invelity, kde ma táto problematika začala naozaj baviť a zaujímať. A preto som bola rada, že som po stáži mohla aj naďalej ostať, vzdelávať sa a pracovať na ďalších projektoch. Najviac ma baví vytváranie, nastavovanie kampaní a reklám na Facebooku, Google, kde rada skúšam rôzne možnosti cielenia, prácu s rôznymi publikami a následnú optimalizáciu kampane s cieľom dosahovať čo najlepšie výsledky.