PPC

Overenie domény na Facebooku

23. februára 2022

Ak už Facebook je súčasťou vašej online stratégie, alebo ho plánujete do nej zahrnúť, určite poznáte Business Manager, ktorý je určený na spravovanie reklamných a marketingových aktvít práve na Facebooku a jeho jednoduchú správu v rámci firmy.

Ak si ho plánujete založiť, určite vám pomôže náš návod “Ako vytvoriť Facebook Business Manager”. Ak ho už založený máte, je potrebné overiť doménu, ktorá patrí k vášmu reklamnému účtu.

Vďaka overeniu domény na Facebooku môžete predísť zneužitiu vašej domény a budete mať plnú kontrolu nad oprávneniami na úpravu vašich odkazov, reklám a iného zdieľaného obsahu. Hlavnou výhodou overenia domény je možnosť vyberať a editovať náhľadovú fotku a taktiež zmeniť nadpis vo vami zdieľanom obsahu. Ďalšou nemenej dôležitou výhodou verifikácie domény je kontrola nad eventami – akciami, ktoré prebehli na vašom webe prostredníctvom Events Managera. Predpokladom pre overenie domény je, že musíte byť úplným správcom v Business Manageri. Takisto je potrebné sa uistiť, že ste vlastníkom domény. Ak tieto predpoklady spĺňate, potom už stačí otvoriť Business Settings v Business Manageri a postupovať podľa nižšie uvedených krokov.

Postup overenia

1. V prvom kroku rozklikneme sekciu Bezpečnosť značky a vyberieme Domény.

2. Klikneme na modré tlačidlo Pridať a otvorí sa nám vyskakovacie okno, do ktorého zadáme názov domény, ktorú chceme verifikovať a potvrdíme tlačidlom Pridať.

3. Vyberieme si jednu z troch možností overenia, a to nahratie HTML súboru, záznam DNS TXT alebo vloženie meta-tagu do hlavičky webu. V našom postupe si vyberieme najjednoduchšiu metódu ⟶ verifikáciu pomocou meta-tagu.
4. Po vybratí možnosti Pridať meta-tag sa nám zobrazí postup jeho pridania. V tejto fáze si môžeme zvoliť spôsob:

  • sám si ho na web vložiť,
  • alebo kontaktovať svojho webového vývojára, aby meta-tag pridal do hlavičky webu.

5. V poslednom kroku už len klikneme na zelené tlačidlo verifikovať doménu a môžeme sa tešiť z úspešného overenia.

Pevne veríme, že s naším návodom overenie domény hravo zvládnete. Pokiaľ si však s postupom verifikácie neviete rady, neváhajte nás kontaktovať a pozrieme sa na to spoločne :).

Jakub Gombar
Jakub Gombar - Online Campaigns Manager & Co-Founder

K online marketingu som sa dostal vďaka vlastnému internetovému projektu v roku 2011. V poslednej dobe sa špecializujem hlavne na výkonnostný online marketing - teda platenú reklamu vo vyhľadávaní na sociálnych sieťach a propagáciu prostredníctvom bannerov na rôznych webových stránkach. Veľmi rád sa venujem vzdelávaniu nových zamestnancov resp. stážistov, pričom svoje skúsenosti pravidelne prezentujem aj na odborných školeniach a worskhopoch.