PPC

Ako udeliť prístupy do Google Analytics

11. januára 2019

Pokiaľ ste sa rozhodli, že sa vám o správu kampaní bude starať agentúra, tak je takisto jednou zo základných vecí nazdieľať agentúre prístup do Google Analytics. Pozrite si naše video alebo prečítajte článok a uvidíte je to veľmi jednoduché a zaberie to len pár minút. 😊 

1. krok

Po prihlásení do účtu klikneme v ľavom dolnom rohu na ikonku ozubeného kolieska (nastavenia).

1. krok analytics

2. krok

Pokiaľ chceme, aby agentúra mohla vidieť a pracovať so všetkými dátami, je potrebné jej udeliť prístup na najvyššej úrovni, teda na úrovni účtu. Klikneme teda na možnosť Správa užívateľov. Po kliknutí môžete vidieť prehľad všetkých užívateľov, ktorí majú prístup. Tiež tu vidíte ich práva, ktoré kliknutím môžete upravovať – zapnínať, vypínať.

2. krok Analytics

3. krok

Následne pre udelenie prístupu klikneme na ikonku + v modrom krúžku a vyberieme možnosť pridať nového užívateľa.

3. krok Analytics

4. krok

Tu nám už len stačí zadať email adresu agentúry, ktorej chcete pridať prístup a stanoviť jej práva – činnosti, ktoré môže vykonávať.

4. krok Analytics

Agentúre je najlepšie prideliť všetky práva, aby mala prístup k všetkým dátam a mohla tiež spravovať užívateľov. Aby ste vedeli, aké sú jednotlivé práva a ich význam, nižšie prikladáme popis.

Popis užívateľských oprávnení:

  • Upravovať: umožňuje vykonávať administratívne funkcie a funkcie súvisiace s vytváraním prehľadov (pridávať, upravovať, vymazávať účty, robiť filtrácie a segmenty dát a pod.)
  • Spolupracovať: umožňuje vytvárať osobné podklady, ktoré môže zdieľať (upravovať hlavný panel, vytvárať, upravovať poznámky a pod.)
  • Čítať a analyzovať: umožňuje zobrazovať prehľady a konfiguračné údaje, pracovať s údajmi v prehľade (filtrovať tabuľky, pridávať rôzne dimenzie, vytvárať segmenty dát a pod.)
  • Správa užívateľov: umožňuje spravovať užívateľské účty (pridávať, odstraňovať užívateľov a prideľovať im oprávnenia)

5. krok

Po pridaní emailovej adresy a pridelení práv je potrebné kliknúť na tlačidlo Pridať, čím bude agentúre pridelený prístup.

5. krok Analytics

Tak týmito pár jednoduchými krokmi udelíte svojej agentúre prístup do Google Analytics, kde môže pracovať s dátami a vidieť presne, čo vaši zákazníci robia na vašom webe a na základe toho stanovovať stratégiu.

Ivana Nosalova
Ivana Nosalova - PPC Specialist

K online marketingu som sa dostala prostredníctvom stáže v Invelity, kde ma táto problematika začala naozaj baviť a zaujímať. A preto som bola rada, že som po stáži mohla aj naďalej ostať, vzdelávať sa a pracovať na ďalších projektoch. Najviac ma baví vytváranie, nastavovanie kampaní a reklám na Facebooku, Google, kde rada skúšam rôzne možnosti cielenia, prácu s rôznymi publikami a následnú optimalizáciu kampane s cieľom dosahovať čo najlepšie výsledky.