fbpx

PPC

Pridanie prístupu agentúre do Google My Business

1. februára 2019

Agentúra často žiada od klientov, prístup do platformy Google moja firma na účely doplnenia a rozšírenia inzertných funkcií reklám o adresu firmy, čo má za následok zvyšovanie miery prekliku a zvyšovanie skóre reklám.

Ukážeme si, ako pár jednoduchými krokmi, ako udeliť agentúre prístup na správu. Samozrejme musíte mať túto službu na Google vytvorenú. Ide o bezplatný firemný záznam, ktorý sa zobrazí, keď ľudia vo vyhľadávaní na Google  alebo v Mapách vyhľadávajú vašu firmu alebo firmy podobné tej vašej.

1. krok

Prihláste sa do služby Moja firma na Googli. Ak máte viacero pobočiek otvorte tú, ktorú chcete spravovať.

2. krok

Na ľavej strane v ponuke, vyberte a kliknite na možnosť Používatelia. V tejto ponuke sa takisto zobrazujú všetci aktívni vlastníci alebo správcovia. Vy ako vlastník môžete kedykoľvek odstrániť prístupy iným používateľom, kliknutím na X.

1. krok prístup - GMB

3. krok

Následne v pravom hornom rohu kliknite na ikonu + Pozvať nových správcov.

2. krok prístup - GMB

4. krok

V zobrazenom okne zadajte meno alebo e-mailovú adresu agentúry, ktorej chcete udeliť prístup k vašemu účtu. Vyberte agentúre rolu/úlohu s akou môže pracovať s vašim účtom. Vyberať môžete z možností Vlastník, Správca alebo Správca komunikácie. Agentúre pre jej potreby a prácu stačí udelenie prístupu Správca.

3. krok prístup - GMB

5. krok

Na záver treba tieto údaje potvrdiť kliknutím na tlačidlo Pozvať. Potom už je na agentúre, aby toto vaše pozvanie prijala a okamžite preberajú vami stanovenú rolu.

4. krok prístup - GMB

Len týmito pár krokmi udelíte svojej agentúre prístup k vášmu firemnému záznamu na Googli. Tento záznam môže agentúra využiť vo vašich kampaniach.

Najzákladnejším krokom zo strany agentúry je vytvorenie tzv. rozšírenia o lokalitu, ktorý zabezpečí, že pri vašich kampaniach vo vyhľadávaní bude svietiť aj informácia o lokalite vašej kamennej pobočky. Ak máte viacero pobočiek, tak tam bude zobrazená pre užívateľa najbližšia pobočka. Toto rozšírenie o lokalitu významnou mierou prispieva k zvyšovaniu CTR – miery prekliku vašich reklám a zvyšuje skóre kvality vašich reklám a celkovo aj vášho účtu.

Takisto túto lokalitu môže agentúra využiť pri lokálnych bannerových kampaniach na podporu kamenných pobočiek. Ak je rozšírenie o lokalitu pridaná na úrovni celého účtu, po novom sa zobrazuje lokalita najbližšej pobočky pri všetkých bannerových kampaniach.

Jedným slovom Moja firma na Googli je prospešná vec pre propagáciu vašej kamennej pobočky vo viacerých smeroch. 🙂

Ivana Nosalova
Ivana Nosalova - PPC Specialist

K online marketingu som sa dostala prostredníctvom stáže v Invelity, kde ma táto problematika začala naozaj baviť a zaujímať. A preto som bola rada, že som po stáži mohla aj naďalej ostať, vzdelávať sa a pracovať na ďalších projektoch. Najviac ma baví vytváranie, nastavovanie kampaní a reklám na Facebooku, Google, kde rada skúšam rôzne možnosti cielenia, prácu s rôznymi publikami a následnú optimalizáciu kampane s cieľom dosahovať čo najlepšie výsledky.