PPC

Septembrové PPC novinky

3. októbra 2018

Google predstavuje videá v Shopping Ads

Tieto nové formáty, ktoré boli zavedené pred vianočnou sezónou by mali prilákať vyšší počet zákazníkov. Keď zákazník klikne na takúto reklamu, dostane sa na stránku, ktorá je hostovaná Googlom. Táto stránka obsahuje propagačné akcie na vybrané produkty. Po kliknutí na reklamu sa video prehráva v hornej časti stránky. Tieto reklamy sú k dispozícií pre inzerentov, ktorí už používajú shopping ads vo svojich účtoch (na Slovensku ešte nie).

Nový Instagram nákupný kanál

Instagram sa rozhodol, že v sekcii Explore bude užívateľom ponúkať nákupné možnosti, ktoré budú prispôsobené používateľovi v závislosti od toho čo sleduje, s akými značkami komunikuje, teda jednotlivé produkty budú prispôsobené štýlu a chuti užívateľa. Momentálne je tento nový nákupný kanál ešte v testovaní, avšak bude pravdepodobne v najbližších týždňoch celosvetovo spustený.

Instagram - nákupný kanál

Google pridáva „Smart bidding“ pre partnerov

Ak je nastavené meranie konverzií, tak môže byť namiesto inteligentného určovania cien nastavené inteligentné ponúkanie cien. Google tvrdí, že inteligentná cenová ponuka môže ponúknuť lepší výkon, pretože zohľadňuje viac kontextových signálov na optimalizáciu ponúk pre každú aukciu.

Cenové ponuky sú automaticky optimalizované na stránkach partnerov vyhľadávania, pričom používajú rovnaké signály, ako inteligentné stanovenie cien a atribúty týkajúce sa potenciálnych zákazníkov. Napríklad, ponuky sa môžu znížiť, ak je potenciálny zákazník na zozname publík, ktoré majú historicky nižšiu mieru konverzie.

Cieľom je maximalizovať konverziu na partnerských stránkach vyhľadávania za podobnú cenu za konverziu ako pri vyhľadávaní na Google. Inteligentné ponúkanie cien môže mať nižšie cenové ponuky na partnerskej stránke vyhľadávania, ak napríklad máte nižšiu mieru konverzie na danom webe.

Zmena je možná od tohto mesiaca.

Beta Google Search Console pridá nové funkcie

Google pridal novú sekciu manuálnych akcií a nástroj na kontrolu adries URL, ktorá funguje v reálnom čase. Táto beta je po viac, ako roku testovania dostupná. V priebehu roka odoslala spoločnosť Google pozvánku beta pre všetkých používateľov a preniesla funkcie zo staršej Google Search Console na novú verziu.

Nástroj na kontrolu adries URL vám teraz umožňuje spustiť live testy na vašom živom webe.  Spoločnosť Google uviedla: „Toto je užitočné pri opravovní a odstraňovaní problémov na stránke alebo pri potvrdení, či hlásený problém na stránke stále existuje. Ak je problém opravený na živej verzie stránky, môžete stránku opäť otestovať.

Live Test – Otestovanie stránky

Upgrade Canvas reklám na Facebooku

Canvas reklamy boli nedávno premenované na “Instant Experience” tzn. “Okamžité skúsenosti” a s týmto názvom súvisia aj nové možnosti. Tieto nové možnosti zahŕňajú niekoľko nových dostupných šablón s novými funkciami:

1) Instant Form – bude fungovať na podobnom princípe ako Lead forms a bude umožňovať používateľom vyplniť formulár a dozvedieť sa viac informácií o vašej firme.

2) Instant Storefront – bude umožnovať zobrazovanie produktov v grid formáte, a tým zjedodušovať a uľahčovať nákup

3) Instant Lookbook – bude uľahčovať firmám ukazovať prípady využitia daného produktu

4) Instant Customer Acquisition – uprednostňuje riadenie konkrétnych akcií prostredníctvom jasných CTA prvkov (prvky podnecujúce k akcii) a prezentácie rôznych ponúk

Responzívne obsahové reklamy v Google (RDA)

Google oznámil, že v pribehu niekoľkých nasledujúcich mesiacov sa budú všetkým inzerentom zobrazovať relevantné grafické reklamy (RDA)

Podobne ako v prípade responzívnych reklám vo vyhľadávaní, inzerenti poskytnú niekoľko informácií a firme – maximálne 15 obrázkov, 5 nadpisov, 5 popisov a 5 log. Google používa strojové učenie na testovanie rôznych kombinácií na zobrazenie najvhodnejších reklám. Výkonnosť reklám si môžete pozrieť, keď kliknete v rozhraní Google Ads na „Reklamy a rozšírenia“ a potom na možnosť „Zobraziť podrobnosti podkladu„. V stĺci výkonnosti sa zobrazí hodnotenie – Optimalizuje sa, Nízke, Dobré alebo Najlepšie na základe výkonnosti.

Formáty týchto reklám budú vyzerať tak, ako je uvedené nižšie na obrázku. Spoločnosť Google využíva výhody responzívnych reklám ako časovo úsporné a poskytuje väčší dosah, pretože reklamy môžu meniť veľkosť tak, aby vyhovovali.

Tento formát podporuje aj dynamický remarketing. Ak chete vytvoriť dynamický remarketing, jednoducho stačí pridať feed do vašej RDA kampane. Google môže automaticky zobrazovať značky ako napríklad „nové“, „akcia“, „najpredávanejšie“ na základe feedu.

 

 

Karol Bolgar
Karol Bolgar - PPC Specialist

Online marketing ma začal zaujímať už na strednej škole, keď sme mali o ňom prednášku, tak som vedel, že to je niečo, čo by som chcel v budúcnosti robiť. Dostal som sa k nemu hneď po škole a momentálne je mojou prácou správa PPC kampaní. Najviac ma baví nastavovanie týchto kampaní v Google Tag Manager a ich následná optimalizácia v AdWords, na Facebooku alebo na iných reklamných platformách.