WordPress

Top 10 WordPress pluginov, ktoré budú v roku 2024 dominovať

4. marca 2024

WordPress je stále jednou z najpopulárnejších platforiem pre vytváranie webových stránok a blogov. Ak ste sa s ním náhodou ešte nestretli, ide o bezplatný open-source systém, ktorý umožňuje vytváranie a správu webových stránok bez potreby hlbokých znalostí programovania. Tento populárny nástroj bol pôvodne navrhnutý pre jednoduché publikovanie obsahu na internete, no v priebehu času sa vyvinul do plnohodnotného a flexibilného CMS, ktoré sa využíva na rôzne účely.

Váhate či je pre vás WordPress správnou voľbou? Prečítajte si 5 hlavných výhod, ktoré ponúka.

Na to, aby ste naplno využili jeho potenciál a prispôsobili funkcionality podľa svojej potreby musíte používať WordPress pluginy.

Tu je náš výber Top 10 WordPress pluginov na rok 2024:

Wordfence

Wordfence je plugin, ktorý poskytuje pokročilú ochranu pred útokmi, sleduje neobvyklú aktivitu a pomáha chrániť váš web pred hrozbami, ako sú malvéry a útoky Brute Force.

Nie je však len ďalším bezpečnostným pluginom; je to komplexný nástroj na zabezpečenie webovej stránky. Poskytuje firewall na úrovni aplikačnej brány, je schopný odhaľovať a blokovať rôzne druhy útokov, vrátane pokusov o prihlásenie Brute Force

Ďalej monitoruje zmeny v súboroch na stránke, varuje vás o potenciálnych hrozbách a tiež zaznamenáva a sleduje pokusy o prihlásenie na vašu webovú stránku. Pri detekcii neobvyklých aktivít môže automaticky upozorniť administrátora. Poskytuje taktiež možnosť implementácie dvojfázovej overovacej autentifikácie, čo zvyšuje bezpečnosť účtu.

Plugin pravidelne aktualizuje svoje bezpečnostné pravidlá na základe nových hrozieb a metód útokov. Je jednoduchý na inštaláciu a používanie, a jeho komplexné funkcie robia z Wordfence jeden z najpopulárnejších bezpečnostných pluginov pre WordPress platformu.

plugin wordfence dashboard

WooCommerce

Chcete si vytvoriť a spravovať svoj vlastný online obchod? WooCommerce plugin vám pomôže transformovať obyčajnú webovú stránku na plnohodnotný elektronický obchod. Poskytuje robustnú e-commerce funkcionalitu vrátane možnosti pridávania produktov a správy objednávok.

Ponúka širokú škálu funkcií, od jednoduchých online obchodov po veľké e-commerce platformy. S WooCommerce môžete ľahko spravovať svoj katalóg produktov, sledovať objednávky a zabezpečiť bezproblémový proces platby.

Je jednoduchý na inštaláciu a konfiguráciu, čo umožňuje aj začiatočníkom bezproblémové vytvorenie a správu svojho elektronického obchodu. Umožňuje predaj rôznych typov produktov, vrátane fyzických a digitálnych tovarov, predplatných, rezervácií a mnoho iného. Obsahuje integrovanú podporu pre rôzne spôsoby platby a dopravu, čím umožňuje obchodníkom poskytovať flexibilné možnosti pre svojich zákazníkov. Navyše poskytuje štatistiky a analýzy, ktoré pomáhajú obchodníkom lepšie pochopiť správanie ich zákazníkov a efektívnosť obchodu.

plugin woocommerce

WP Rocket

Rýchlosť je kľúčovým faktorom pre úspech webovej stránky. WP Rocket je optimalizačný plugin, ktorý zvyšuje rýchlosť načítania stránok tým, že ukladá prednačítané verzie stránok a zlepšuje celkový výkon webu.

Optimalizácia rýchlosti načítania stránok je kľúčovým faktorom SEO pre udržanie návštevníkov na webovej stránke. Ak sa vaša stránka načítava veľmi dlho, môže to byť hlavný dôvod, prečo ju ľudia opúšťajú.

WP Rocket ponúka všetko, od ukladania prednačítaných stránok cez kompresiu obrázkov po odložené načítavanie skriptov. Medzi jeho ďalšie výhody patrí napríklad redukcia veľkosti obrázkov, štýlových a skriptových súborov pre minimalizovanie času načítania stránok. Umožňuje odložiť načítavanie niektorých skriptov, kým stránka nie je úplne načítaná. Poskytuje caching, čo znamená, že niektoré údaje sa ukladajú tak, aby sa stránky rýchlejšie načítavali.

plugin WP Rocket

Postman

Komunikácia s odberateľmi cez e-mail môže byť náročná, ale s pluginom Postman sa stáva oveľa jednoduchšou. Tento plugin slúži pre správu odberateľov a e-mailových kampaní. Poskytuje intuitívne rozhranie pre správu odberateľov a posielanie e-mailových kampaní.

S jednoduchým rozhraním vám umožňuje vytvárať a sledovať e-mailové kampane, skúmať analýzy a efektívne komunikovať so svojimi odberateľmi. Je navrhnutý tak, aby umožňoval užívateľom jednoducho komunikovať so svojím publikom prostredníctvom e-mailov a budovať silné vzťahy s odberateľmi.

Smash Balloon Social

Sociálne médiá sú dôležitou súčasťou marketingu a plugin Smash Balloon Social umožňuje jednoducho integrovať svoje sociálne profily do webovej stránky. Zobrazuje aktivity zo sociálnych sietí na vašej stránke, čo zvyšuje interakciu návštevníkov.

Tento plugin integruje živé príspevky zo sociálnych médií priamo na vašu webovú stránku. Podporuje rôzne sociálne platformy a poskytuje vám možnosť zobraziť svoju sociálnu aktivitu až do detailov.

Výhodou Smash Balloon Social je, že vytvára vizuálne atraktívny obsah a umožňuje návštevníkom stránky sledovať aktuálne udalosti a obsah z vašich sociálnych médií priamo na vašej webovej stránke. Navyše je tu možnosť prispôsobiť dizajn tak, aby sa zlúčil s vaším webovým vzhľadom. Môžete nastaviť farby, veľkosti, štýly a iné vlastnosti, aby ste dosiahli konzistentný vzhľad.

Ak spravujete viacero sociálnych médií alebo účtov, Smash Balloon Social umožňuje jednoduchú integráciu s viacerými účtami pre každý sociálny mediálny kanál. Aj vďaka týmto výhodám je to skvelý doplnkový nástroj na komunikáciu obsahu naprieč sociálnymi sieťami a zvyšovanie interakcie užívateľov.

plugin smash balloon social

Fluent Form

Vytváranie formulárov na webovej stránke nemusí byť zložité. Fluent Form je jednoduchý, výkonný a užívateľsky priateľský plugin na tvorbu formulárov, ktorý umožňuje jednoduché pridávanie a úpravy formulárov na stránke.

Tento plugin ponúka širokú škálu funkcionalít, ktoré zahŕňajú jednoduché pridávanie polí, možnosť nastavenia rôznych typov foriem (napr. kontaktné formuláre, registračné formuláre, prieskumy) a schopnosť integrovať formuláre s inými službami a aplikáciami. Môžete tiež prispôsobovať vizuálny štýl formulárov, aby sa mohli zladiť s dizajnom vašej webovej stránky, pridávať pokročilé polia, nastavovať podmienky pre zobrazenie polí a sledovať analýzy odosielaných formulárov. 

Tento plugin je vhodný pre rôzne účely, od jednoduchých kontaktných foriem až po rozsiahlejšie formuláre na zhromažďovanie informácií od návštevníkov webovej stránky.

Yoast

Optimalizácia pre vyhľadávače (SEO) je kľúčovým aspektom pre zvýšenie viditeľnosti vášho obsahu. Yoast je osvedčený plugin pre SEO, ktorý poskytuje návrhy na zlepšenie obsahu z hľadiska SEO a čitateľnosti. Jeho hlavným cieľom je pomáhať užívateľom vytvárať obsah, ktorý je nielen zaujímavý pre čitateľov, ale aj optimalizovaný pre vyhľadávače, aby bol lepšie viditeľný vo výsledkoch vyhľadávania.

Ponúka rôzne nástroje a funkcie, vrátane analýzy kľúčových slov, návrhov na zlepšenie obsahu, správu meta informácií (ako meta popisy a tituly), optimalizáciu URL adries, sledovanie výkonnosti kľúčových slov a ďalšie. Tento plugin poskytuje užívateľom návod, ako vylepšiť SEO webovej stránky, čím zvyšuje šance na dosiahnutie lepších pozícií vo vyhľadávačoch a získanie viac organického vyhľadávacieho dopytu

Yoast SEO je vhodný pre rôzne typy užívateľov, od začiatočníkov po pokročilých SEO expertov a je široko využívaný medzi majiteľmi webových stránok, blogermi a online podnikateľmi.

plugin yoast SEO

Query Monitor

Query Monitor je nástroj, ktorý poskytuje podrobné informácie o dopytoch na databázu, načítavaní skriptov a ďalších aspektoch výkonnosti.

Pre vývojárov je Query Monitor užitočným nástrojom pre optimalizáciu výkonu webovej stránky a odhaľovanie potenciálnych problémov. Poskytuje podrobné informácie o načítavaní stránok, dopytoch na databázu, používaní pamäte a ďalších technických aspektoch, ktoré umožňujú efektívne ladenie webovej stránky.

Pomáha vývojárom diagnostikovať problémy, ako sú pomalé načítavanie stránok, nadmerné dotazy na databázu, chyby v PHP a ďalšie. Query Monitor zobrazuje dôležité informácie, vrátane času načítania, počtu dotazov na databázu, načítania skriptov a štátu pamäte. 

plugin query monitor

WebP Express

Plugin WebP Express je ideálnym riešením pre optimalizáciu obrázkov. Konvertuje obrázky na formát WebP, ktorý je známy svojou vysokou kvalitou a nízkou veľkosťou súboru, čím zrýchľuje načítanie stránok a šetrí šírku pásma pre návštevníkov. 

Plugin dokáže automaticky konvertovať existujúce obrázky vo formátoch JPEG, PNG a GIF na formát WebP. Ďalej vytvára alternatívne obrázky vo formáte WebP pre každý originálny obrázok, takže prehliadače, ktoré podporujú WebP, môžu zobraziť optimalizované verzie a zlepšiť celkový zážitok návštevníkov vašich webových stránok.

Plugin je kompatibilný s Content Delivery Networks (CDN). To znamená, že optimalizované obrázky môžu byť doručované z rôznych serverov po celom svete, čím sa zrýchľuje načítanie stránok pre návštevníkov z rôznych regiónov.

Loco Translate

Pre tých, ktorí prevádzkujú viacjazyčné webové stránky a chcú svojim obsahom osloviť globálne publikum, je plugin Loco Translate nepostrádateľným nástrojom. Umožňuje jednoduché preklady obsahu a pluginov priamo z administrátorského rozhrania. Tým sa uľahčuje tvorba viacjazyčných webových stránok a prispôsobenie obsahu pre rôzne cieľové skupiny a regióny. 

Všetky tieto pluginy predstavujú esenciálnu základňu pre každého majiteľa webovej stránky, či už ide o bezpečnosť, rýchlosť, komunikáciu alebo optimalizáciu obsahu. V roku 2024 môžeme v tomto smere očakávať nové inovácie, ktoré prispejú k lepšej výkonnosti a bezpečnosti WordPress webových stránok.

Ak chcete na svoj e-shop pridať nejaký konkrétny plugin, pozrite si WordPress pluginy z našej dielne

Barbora Hermanová
Barbora Hermanová - Project Manager

Som projektová manažérka s vášňou pre organizáciu a dosahovanie cieľov. Ako absolventka žurnalistiky som sa pohybovala v online médiách, kde som získala cenné skúsenosti. Táto kombinácia mi umožňuje pristupovať k projektom s kreatívnym pohľadom a analytickým zmýšľaním. Som rada, že som súčasťou Invelity, kde spolu meníme vízie na skutočnosť.