fbpx

PPC

Udelenie/Vyžiadanie prístupu do LinkedIn Business Manager

13. decembra 2023

Business Manager na LinkedIn je nástroj, ktorý pomáha lepšie riadiť a usporiadať všetky reklamné účty a fanpage. Okrem toho poskytuje možnosť zdieľať prístup a údaje napr. s ľuďmi v tíme, čo umožňuje lepšiu spoluprácu a výsledky. Slúži v podstate rovnako, ako Business Manager na Facebooku.

V nasledujúcom návode si ukážeme, ako vytvoriť nový Business manager a ako nazdieľať prístupy do iného Business managera, či už to je agentúre, ktorá vám spravuje reklamy alebo inému partnerovi.

Vytvorenie LinkedIn Business Manager – postup

1. Na tejto stránke nájdete tlačidlo Create Business Manager. V ďalšom kroku zadáte názov Business Managera, nahráte logo v požadovanej veľkosti a formáte, zadáte email a v poslednej možnosti zvolíte Manage my business, pokiaľ vytvárate Business Manager pre seba.

2. Následne vám príde na mail, ktorý ste zadali v predchádzajúcom kroku potvrdenie o vytvorení Business managera, kde len akceptujete pozvanie. Vyzerá to takto:

3. Ďalej potvrdíte svoju identitu a Business Manager je vytvorený.

4. Po rozkliknutí tlačidla Open Business Manager sa ocitnete v tomto rozhraní. V druhom kroku je potrebné vytvoriť aj ad account resp. reklamný účet cez Campaign manager (manažér kampaní). LinkedIn funguje veľmi podobne ako Meta (Facebook), kde je taktiež potrebné najprv vytvoriť Business manager a pod ním potom môžeme vytvárať reklamné účty a spravovať ich v Campaign managerovi.

Potrebné je najprv nastaviť Campaign manager účet. V pravom hornom rohu sa preklinete cez ikonku mena vášho Business managera a kliknete na možnosť Go to Campaign manager.

5. Ďalej vyplníte všetky potrebné informácie – názov reklamného účtu, ak už máte vytvorenú stránku, doplníte jej URL, prípadne vytvoríte novú a zvolíte menu, v ktorej budú reklamy nastavované.

6. Následne sa vrátite do Business managera a pridáte tam reklamný účet, ktorý ste práve vytvorili v Campaign manageri.

7. V našom prípade zvolíme prvú možnosť: Claim ownership (ID). Ak by sme chceli do nášho Business managera pridať ad account niekoho iného, zvolíme možnosť Request access.

8. Pokračujeme teda prvou možnosťou. ID svojho reklamného účtu nájdete v Campaign manageri, v ľavom hornom rohu.

9. Toto ID číslo následne zadáte v spomínanom kroku Claim ownership.

10. Po pridaní tohto reklamného účtu v rozhraní Business managera a po prekliknutí do možnosti Ad accounts vľavo, budete vidieť reklamný účet, ktorý ste práve pridali.

11. V prvej časti návodu sme si ukázali, ako vytvoríte Business manager a k nemu spárujete reklamný účet cez Campaign manager a tiež stránku.

Nazdieľanie prístupu agentúre alebo inému Business manageru

V druhej časti si ukážeme, ako prepojiť váš Business manager s Business managerom agentúry, ktorá vám bude spravovať reklamy a ako nazdieľať aj reklamný účet a stránku.

1. Od agentúry si vypýtajte ID Business managera. Následne prejdite do možnosti Partners a skopírujte ID Business managera, ktorého chcete pridať a potvrdíte kliknutím na tlačidlo Add partner. Na testovacie účely, sme si vyžiadali partnerský prístup do nášho Invelity agentúrneho Business managera.

2. Po schválení by sa mal v časti partneri zobraziť nový Business manager. Ďalej je potrebné nazdieľať aj reklamný účet a stránku.

Nazdieľanie reklamného účtu a stránky

1. Opäť pôjdeme do sekcie Partners, kde nám už svieti nazdieľaný Business manager. Klikneme na meno partnera.

2. Následne budeme vidieť možnosť nazdieľať stránky aj reklamné účty. Je potrebné kliknúť na Share ad accounts.

3. Následne uvidíte všetky vaše reklamné účty, ktoré máte vytvorené a budete môcť nazdieľať prístup inému partnerovi. Account role volíme podľa toho, na čo a komu prístup udeľujete. Ak ide o správu kampaní, označte Account manager alebo Campaign manager.

4. Rovnakým spôsobom pridáte aj stránky. Ja som stránku k tomuto testovaciemu účtu žiadnu nepriradila, takže ju tam nevidím.

Po pridaní všetkých potrebných prístupov (reklamný účet aj stránka) by to malo vyzerať takto.

Nezabudnite pridať fakturačné údaje cez Campaign manager a Account settings a váš účet je plne pripravený na používanie a nastavovanie reklám.

Veronika Kseňáková
Veronika Kseňáková - PPC specialist

K online marketingu som sa dostala vďaka stáži v Invelity, kde ma táto téma začala zaujímať. Nakoľko som pred stážou nikdy s digitálnym marketingom nemala priamu skúsenosť, všetko bolo pre mňa úplne nové. Teraz v Invelity pracujem a som rada, že sa môžem v tomto odvetví vzdelávať a zlepšovať.