fbpx

Novinky

Aprílové InveHity

27. apríla 2020

Aké novinky pribudli v online za uplynulý mesiac? Prečítajte si v aprílových InveHitoch, čo sa udialo v social, PPC, SEO, ale aj vo svete WordPressu a programovania. 

Social

Facebook predstavuje novú reakciu v súvislosti s COVID-19

Po minulomesačnom testovaní prichádza sociálna sieť s novinkou. Oficiálne predstavila novú reakciu na Facebooku aj Messengeri, ktorá umožní rýchlu reakciu na aktualizáciu informácií týkajúcich sa COVID-19.

Zmeniť si tiež viete obyčajné srdce za bijúce fialové srdce.

 

Facebook tak chce dať ľuďom možnosť jednoducho a rýchlo vyjadriť emóciu zo vzniknutej krízy a lepšie sa tak spojiť s ostatnými. 

Instagramové live streamy si pozrieme už aj na webe

Po prenesení Instagramových správ na web už budeme na počítači môcť sledovať aj živé vysielania s vlastnou URL.

Sledovať ich budeme vo vertikálnej podobe ako na mobile, no pribudne nám tiež priestor, na ktorom budeme vidieť komentáre, ktoré nám nebudú v sledovaní zavadzať, ako pri mobilnej verzii. Čo je ale významnejšie, Instagram zavádza pri webovej verzii vlastnú URL živého videa, čo znamená, že sa bude môcť priamo zdieľať a teasovať na rôznych sociálnych platformách a tak sa dostať medzi širšie publikum. 

Novinky sú zavádzané aj pre aktuálnu situáciu, kedy sú ľudia častejšie doma a vrástla sledovanosť videí a používania desktopov.

Novinka na Messengeri

Facebook predstavil novinku s názvom Messenger rooms, v ktorej sa bude môcť v rámci jedného videohovoru časom stretnúť až 50 ľudí. Do hovoru budete môcť najskôr pozvať osem účastníkov prostredníctvom Facebooku, Messengeru alebo linku. Služba bude fungovať na princípe virtuálnych miestností, do ktorých môže pozvaná osoba vstúpiť a kedykoľvek odísť. Tieto skupiny budú vedieť užívatelia zdieľať v News Feede alebo skupinách, bez toho, aby museli niekoho pozývať. Facebook chce byť konkurenciou pre populárny Zoom alebo Google Meets.

Zdroj: Facebook

Facebook pridáva nové opatrenie proti šíreniu dezinformácií o COVID-19

V boji s dezinformáciami zavádza sociálna sieť dve novinky. Po prvé bude ľuďom, ktorí uvideli na Facebooku dezinformáciu, po jej odhalení zobrazená pravdivá správa s nádejou, že im umožní lepšie chápanie veci.

Po druhé, spoločnosť pridáva do svojho informačného centra COVID-19 novú sekciu “Získajte fakty”, ktorá vyzdvihuje správy od partnerov, ktorí odhalili falošné správy o koronavíruse. 

PPC 

Novinky v Google Ads Report Editore

Tento šikovný prehľad Report Editor sa nachádza na karte Reporty v hornom panely. Aktualizácia sa týka toho, že teraz agentúry môžu v rámci svojho MCC analyzovať až 200 účtov naraz, namiesto súčasných 10, čo je skvelá novinka. Už žiadne sťahovanie údajov, jednoducho si môžete analyzovať dáta v sekcii Reports.

Bezplatný nástroj na vytváranie videí

Tento nástroj by mal pomôcť firmám, ktoré sú obmedzené časom alebo zdrojmi a rýchlejšie vytvoriť jednoduché videá. Stačí poskytnúť nástroju statické obrázky, logá a texty a video je na svete. Tento nástroj funguje na základe best practices od Google a vytvorí video s ohľadom na základné princípy, ktoré by malo úspešné video obsahovať. Vytvorí buď 6-sekundové alebo 15-sekundové video. To vôbec neznie zle. 🙂

SEO

Spoločnosť Google spúšťa tipy na vyhľadávanie, keď sa otázke nevracajú skvelé zhody

Vo vyhľadávaní Google sa môže zobraziť nová správa s nadpisom „Zdá sa, že pre vaše vyhľadávanie neexistujú žiadne skvelé zhody“. Spoločnosť uviedla, že túto správu pravdepodobne neuvidíte, pretože v prípade väčšiny otázok spoločnosť Google dúfa, že vám poskytne skvelé výsledky vyhľadávania. Ale pre „pomerne malú časť otázok“, sa vám môže zobraziť táto správa. Správa vám poradí, ako zmeniť otázku, aby ste našli lepšie výsledky.

Pomôže vám preformulovať vašu otázku, keď vyhľadávací nástroj nemôže nájsť relevantné výsledky na webe. Aj keď stále môžete prechádzať výsledkami, aby ste sa presvedčili, či sú užitočné, správa je signálom, že Google pravdepodobne nenašiel to, čo hľadáte. Ak je to možné, táto funkcia poskytne aj niekoľko alternatívnych vyhľadávaní a tipy, ako by ste mohli preformulovať svoj dopyt, aby ste lepšie našli požadované informácie.

Táto funkcia by sa nemala zobrazovať príliš často – koniec koncov, zvyčajne nájdete niečo užitočné. Dúfame však, že vám to pomôže ušetriť čas a dostanete sa k hľadaným informáciám rýchlejšie. 

Google umožňuje zadarmo predávať produkty vo výsledkoch vyhľadávania

SEO a vlastníci stránok, ktorí sa zameriavajú predovšetkým na organické vyhľadávanie, môžu po prvýkrát pridať do svojej súpravy nástrojov Nákupy Google. Do konca mesiaca sa táto zmena prejaví vo výsledkoch vyhľadávania v USA s plánmi globálneho rozšírenia do konca roka. Zavádzanie začne hneď budúci týždeň, kedy výsledky vyhľadávania na karte Nákupy Google budú pozostávať predovšetkým z bezplatných zoznamov produktov.

Dôvodom tohto rozhodnutia bolo, že bojujúce firmy si v súčasnosti nemôžu dovoliť platiť za záznamy v službe Nákupy Google. Google takisto začína nové partnerstvo so službou PayPal, aby obchodníci mohli prepojiť svoje účty. Tým sa urýchli proces nastupovania a zabezpečí sa, že výsledky budú dosahovať najvyššiu kvalitu pre používateľov.

WordPress a programovanie

Platobná brána Stripe aj na Slovensku

V súčastnej situácii narastá popularita online platieb. Už pred pár mesiacmi Stripe pridal podporu aj pre Slovensko. Ponúka tak skvelú alternatívu k platobným bránam, ktoré sú aktuálne u nás dostupné. Medzi jednoznačné výhody patrí rýchlosť celého setupu. Všetko zvládnete elektronicky a platby viete príjimať naozaj v krátkom čase. 

Prepojenie do MyGLS

GLS postupne prechádza zo svojich starších systémov, ako Connect alebo Online Connect, na novší MyGLS. Ak aj vy posielate svoje balíky touto kuriérskou spoločnosťou, pripravili sme pra vás jednoduché prepojenie z WooCommerce priamo do MyGLS. Setup funguje naozaj na pár klikov a budete si vaše štítky sťahovať už priamo v e-shope. Nemusíte používať žiadnu inú aplikáciu. Plugin si viete nájsť priamo vo WordPresse pod názvom „Invelity MyGLS connect“.

WCEU 2020 bude online

Medzi rušiacimi konferenciami prišla aj jedná dobrá sráva, a to, že tohtoročný Wordcamp Europe bude online. Ešte lepšou správou je, že vďaka skvelým sponzorom bude úplne zadarmo. Registráciu by mali spustiť dnes. 

wordcamp europe 2020

Jakub Gombar
Jakub Gombar - Online Campaigns Manager & Co-Founder

K online marketingu som sa dostal vďaka vlastnému internetovému projektu v roku 2011. V poslednej dobe sa špecializujem hlavne na výkonnostný online marketing - teda platenú reklamu vo vyhľadávaní na sociálnych sieťach a propagáciu prostredníctvom bannerov na rôznych webových stránkach. Veľmi rád sa venujem vzdelávaniu nových zamestnancov resp. stážistov, pričom svoje skúsenosti pravidelne prezentujem aj na odborných školeniach a worskhopoch.