Návody

Ako na autorizáciu a dvojfaktorové overenie na Facebooku?

30. mája 2023

Facebook neustále zvyšuje svoju ostražitosť a dbá na bezpečnosť účtov. Pred 2 rokmi prišiel s overením totožnosti účtov s vysokým dosahom, v súčasnosti je však táto autorizácia potrebná len v prípade, že plánujete vytvárať reklamy o sociálnych problémoch, voľbách, alebo politike. Vďaka tomuto overeniu bude transparenté, že sa jedná o reklamu a taktiež bude pri takomto type reklamy uvedené, kým bola zaplatená.

Keď si teda chcete autorizovať svoj účet, je potrebné vykonať to prostredníctvom poskytnutia dvoch dokumentov s celým menom. Aspoň jeden z týchto dokumentov (ktorými môže byť aj občiansky preukaz, pas, rodný list, či napríklad vodičský preukaz), musí okrem mena obsahovať aj fotku alebo dátum narodenia. Nezľaknite sa toho, ide len o dôraz na vašu bezpečnosť a bezpečnosť užívateľov sociálnych sietí Facebook a Instagram.

Cez TENTO ODKAZ si dokážete autorizovať účet, aby ste mohli vytvárať reklamy napr. O politických témach. Cez rovnaký odkaz si však môžete nastaviť aj dvojfaktorové overenie na Facebooku, ktoré je dobré pre zabezpečenie vlastného profilu a taktiež reklamných účtov, ktoré na Facebooku spravujete. Ako na takéto overenie si v dnešnom článku ukážeme krok po kroku.

Krok č.1

Po kliknutí na odkaz sa dostanete na takúto stránku, kde pod nadpisom Potvrďte svoju identitu kliknete na tlačidlo Začať.

Krok č.2

Vyskočí vám okno, kde po kliknutí na Running ads about social issues, elections or politics môžete overiť svoju totožnosť pomocou dokladov tak, ako sa spomína v úvodných častiach článku. Nás však v prípade dvojfaktorového overenia zaujíma druhá možnosť, teda Protect your account.

Krok č. 3

Po kliknutí na príslušné tlačidlo uvidíte niekoľko možností. Zvoliť si môžete ktorúkoľvek z nich, my si však v tomto článku ukážeme overenie pomocou SMS. V prípade, že zvolíte overovaciu aplikáciu, budete potrebovať autorizačnú aplikáciu – odporúčame vám stiahnuť si Google Authenticator alebo DUO. Táto aplikácia vám poslúži na generovanie špeciálneho overovacieho kódu, prostredníctvom ktorého prebehne dvojstupňové overenie. Taktiež môžete zvoliť SMS kód alebo bezpečnostný USB kľúč.

Krok č.4

Aby ste teda mohli začať s nastavením overenia cez SMS, kliknite na tlačidlo Použiť SMS. V ďalšom kroku je potrebné zadať svoje telefónne číslo a kliknúť na Pokračovať. Na overenie vám príde sms so 6-číselným kódom, ktorý len zadáte na svojej obrazovke do príslušného poľa.

Po úspešnom overení sa zobrazí informácia o zapnutí dvojstupňového overenia.

Pokiaľ budete niekedy chcieť, nastaviť si iný spôsob dvojfaktorového overenia, nie je to problém, rovnako, ako nie je problém zmeniť telefónne číslo v takomto overení.


Tak, teraz už máte o zvýšenie bezpečnosti svojho účtu postarané. V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.

Veronika Kseňáková
Veronika Kseňáková - PPC specialist

K online marketingu som sa dostala vďaka stáži v Invelity, kde ma táto téma začala zaujímať. Nakoľko som pred stážou nikdy s digitálnym marketingom nemala priamu skúsenosť, všetko bolo pre mňa úplne nové. Teraz v Invelity pracujem a som rada, že sa môžem v tomto odvetví vzdelávať a zlepšovať.