Návody

Ako na autorizáciu a dvojfaktorové overenie na Facebooku?

1. júna 2021

Facebook neustále zvyšuje svoju ostražitosť a dbá na bezpečnosť účtov. Najnovšie prichádza s overením totožnosti účtov s vysokým dosahom. Firma týmto zaistí, aby obsah, ktorý sa vám zobrazuje bol autentický a vytvorený skutočnými ľuďmi. Preto sa vám môže stať, že bude od vás požadovať autorizáciu prostredníctvom ID (pas, vodičský alebo občiansky preukaz). Autorizácia sa vyžaduje aj v prípade, ak idete propragovať politické alebo spoločensky citlivé témy. Nezľaknite sa toho, ide len o dôraz na vašu bezpečnosť a bezpečnosť uzívateľov sociálnych sietí Facebook a Instagram.

Facebook vás na to upozorní  sám, alebo si účet môžete autorizovať z vlastnej vôle. Vyvarujete sa tak rôznorodým problémom, ktoré môžete postrehnúť v budúcnosti. S naším návodom to zvládnete jednoducho, len postupujte krok po kroku a máte o problém menej. 😉

Ak si chcete verifikovať účet bez vyzvania Facebooku, kliknite na TENTO ODKAZ a prihláste sa do svojho FB účtu. Dostanete sa do rozhrania, kde prebehne celá autorizácia. Taktiež si môžete pripraviť fotografiu svojho ID, napr. fotografia prednej strany vodičského preukazu.

Kliknite na Get Started pri Personal ID or Noticed Document.

Ďalej zvoľte Upload your ID.

Ak si vyberiete možnosť Browse photos, budete môcť vybrať fotografiu z počítača. Ak zvolíte možnosť Use mobile app, nahráte fotografiu priamo v aplikácii na mobile.

 

Vyberte si jednu z možností nahrávania ID a nahrajte fotografiu.
Do 48 hodín by ste mali mať autorizovaný prístup. 

Okrem toho vám odporúčame vytvoriť si dvojfaktorovú autentifikáciu účtu. Ide o dodatočnú vrstvu ochrany, ktorá vás ochráni pred tým, aby niekto neuhádol alebo neukradol vaše heslo a nedostal sa do vášho účtu. Je to veľmi jednoduché a zabezpečíte tak svoj účet pred krádežou.

Dvojfaktorová autentifikácia sa nastavuje v tom istom rozhraní ako overovanie ID.


Kliknite na Get started pri možnosti Two-Factor Authentication.


Zvoľte možnosť, akou chcete autorizáciu vykonať. V prípade, že zvolíte Authentication App budete potrebovať autorizačnú aplikáciu – odporúčame vám stiahnuť si Google Authenticator alebo DUO. Táto aplikácia vám poslúži na generovanie špeciálneho overovacieho kódu, prostredníctvom ktorého prebehne dvojstupňové overenie. Dôležité je, že overenie jedného účtu je možné len na jednom zariadení.
Taktiež môžete zvoliť SMS kód alebo USB Security Key.

 


Po zvolení možnosti – autorizácia pomocou aplikácie vám Facebook vygeneruje QR kód, ktorý je potrebné naskenovať do aplikácie a tá vám zobrazí 6 ciferný kód, ktorý stačí zadať v ďalšom kroku.

 


Tak, a teraz máte postarané o bezpečnosť svojho účtu. 🙂

 

Claudia Blišťanová
Claudia Blišťanová - Social Media Specialist

Sociálne siete by mali ľudí baviť. Platí to pre prijímateľov obsahu ale aj jeho tvorcov. Práve preto som sa stala hrdým tvorcom, ktorému záleží, aby sa ľuďom zobrazoval kvalitný a zaujímavý obsah, ale taktiež hrdým prijímateľom, ktorý vie dobrý obsah oceniť.