PPC

Ako udeliť agentúre prístup do Google Tag Manager

12. septembra 2019

O šikovnom nástroji Google Tag Manager ste už možno počuli. Bez zásahu programátorov môžete pomocou neho zistiť, čo ľudia na webe robia, ako sa správajú, čiže získavať množstvo dát pre ďalšiu analýzu. (Ak sa chcete dozvedieť o tomto nástroji viac, čítajte aj v našom staršom článku, alebo, ak chcete pochopiť jeho základné nastavenia, tak si prečítajte pokračovanie nášho článku o základoch tohto užitočného nástroja.)

Agentúry sa často stretávajú s tým, že klienti už tento nástroj využívajú a majú vytvorený účet. Aby ale mohli plnohodnotne pracovať s jeho nastaveniami, dopĺňať ich alebo kontrolovať, potrebujú získať prístup do tohto nástroja. Tu je jednoduchý návod, ako na to.

1. krok

Prihláste sa do GTM-ka prostredníctvom svojho mailu.

2. krok

Po prihlásení sa potrebujete dostať na kartu Správca.

GTM 2. krok

3. krok

Následne kliknite na úrovni Accountu – účtu na položku Správa používateľov.

GTM 3. krok

4. krok

Dostanete sa do sekcie, kde je potrebné, aby ste klikli napravo hore na ikonu +.

GTM 4. krok

5. krok

Vtejto časti vložte e-mail agentúry, ktorej chcete udeliť prístup a takisto jej zaškrtnúť práva Správcu.

GTM 5. krok

Pre agentúru je dobré udeliť práva Správcu, pretože bude mať prístup ku všetkým kontajnerom a takisto môže všetky vykonané nastavenia zverejniť – publikovať.

6. krok

Nakoniec je potrebné odoslať žiadosť kliknutím na tlačidlo Odoslať.

GTM 6. krok

Posledný krok je na agentúre, ktorá musí pozvánku prijať, a týmto krokom má všetky potrebné oprávenia na prácu v tomto efektívnom nástroji. 🙂

Ivana Nosalova
Ivana Nosalova - PPC Specialist

K online marketingu som sa dostala prostredníctvom stáže v Invelity, kde ma táto problematika začala naozaj baviť a zaujímať. A preto som bola rada, že som po stáži mohla aj naďalej ostať, vzdelávať sa a pracovať na ďalších projektoch. Najviac ma baví vytváranie, nastavovanie kampaní a reklám na Facebooku, Google, kde rada skúšam rôzne možnosti cielenia, prácu s rôznymi publikami a následnú optimalizáciu kampane s cieľom dosahovať čo najlepšie výsledky.